free hit counter code
دسته‌بندی نشده,  وبلاگنویسی

آفت وبلاگ نویسی را بشناسید!

بزرگ ترین مشکل هر وبلاگ نویسی تامین مطلب می باشد، تا به حدی که گاهی در خواب هم کابوس کمبود مطلب به سراغش خواهد آمد. دفترچه ی ایده ها، یکی از روش هایی است که در مطالب پیشین برای تامین مطالب اشاره کرده بودم. اما همیشه این احتمال وجود دارد که دچار افراط و تفریط شویم و اینجاست که بیماری جدیدی در وبلاگ نویسی به سراغ نویسنده خواهد آمد!

 

باگ وبلاگ نویسی؛ پیش نویس هاست

زمانی که اولین دفترچه ی ایده هایم پر شد، دفترچه ی دوم و بعد از آن هم نوشتن ایده ها و مطالب در پیش نویسی وبلاگ را شروع کردم. ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد. یعنی مطالب زیادی نوشته باشید که می توانید آنها را منتشر کنید اما هنوز دست به انتشار آنها نزده اید! مدتهاست که در دفترچه خود مطالب عالی و ایده های نابی برای انتشار در وبلاگ خود نوشته اید اما افت زمانی به سراغتان خواهد آمد که آن مطالب به عنوان پیش نویس ثبت شده و مدت زیادی را در صف انتشار بگذارند.

 

چطور بیماری پیش نویس های منتشر نشده در وبلاگ نویسی را درمان کنیم؟

به کمی قبل یعنی زمانی که پیش نویس ها را می نوشتید برگردید و از خود بپرسید که در زمان نوشتن ان مطالب چه شور و شوقی داشتید؟ چقدر انگیزه داشتید؟ اگر پیش نویسی دارید که مدت هاست منتشر نشده است، به آن معناست که به اندازه زمان نوشتن ان مطلب انگیزه ی انتشار ندارید! وقتی که زمان زیادی بین نوشتن و انتشار مطلب صرف می کنید، ذهن شروع می کند به تعویق انداختن و امروز و فردا کردن، برای مقابله با این بیماری با توجه به این دلیل، بهترین راهکار اجازه ندادن به ذهن برای انجام این برنامه ریزی ها می باشد. یعنی زمان بین نوشتن و انتشار را کم کنید.

 

راه حل ساده

نوشته های خود را به جای پیش نویس، بصورت نوشته های زمان دار یا ارسال به آینده ذخیره کنید و یک مهلت مثلا یک هفته ای برای انتشار در نظر بگیرید. این بهترین راه برای مبارزه با کمالگرایی است (:

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

۳ دیدگاه

 • بهراد جاود

  خوشحالم که بالاخره این وبلاگ را به روز کردی. در مورد پیش‌نویس‌ها البته من دید دیگری دارم. همین حالا چهارده پیش‌نویس دارم که گذاشتم کنار برای انتشار در روزهایی که حال و حوصله نوشتن مطلب جدید ندارم. این‌که می‌گویم پیش‌نویس منظورم این است که خود نوشتار کاملا آماده انتشار است فقط در حالت پیش‌نویس نگه داشتم برای روز مبادا. پیشنهادم این است که اگر شروع به نوشتن یک مطلب کردید تا وقتی نوشتنش را تمام نکردید به سراغ مطلب بعدی نروید. متشکرم

  0
  • عباس شکیبا

   ممنون از لطفت 🙂
   اخیرا یکم سرم شلوغ بود و هست. مشغول انجام کارهای جدیدی هستم که نوشتن مطلب کمی به تعویق افتاد، شاید به زودی در موردش نوشتم.
   اعتقادی به روز مبادا ندارم! برای همین هیچ وقت پیش نویس ها رو با این نگاه ذخیره نمیکنم. حتی خارج از وبلاگ نویسی هم، اعتقادی به روز مبادا ندارم! همیشه روزه منه! همیشه بخت و اقبال با منه و شرایط اونطور که می خوام پیش میره.

   0
  • حبیب

   پیشنویس ها را بهتره برای یک کار دیگر نگه دارید، مثلا:
   من برای اضافه کردن مطالب کامل تر یا توضیحات مختصر تر برای مطالب طولانی نگه می دارم.
   ولی خب من دو ماه بیشتر نیست وبلاگ راه انداخته ام و یک ماهش هم هیچ کاری نکرده ام، و هنوز دنبال کسب تجربه ام تا در آینده سایت شخصی ای چیزی راه بندازم.

   0

دیدگاهتان را بنویسید