free hit counter code

آیا باید در مورد موضوعی که فرد دیگری نوشته است، بنویسید؟

آیا تا به حال پیش آمده است که ایده ای برای نوشتن مطلب وبلاگ تان داشته باشید اما همیشه ان را به تعویق انداخته باشید تا جایی که بالاخره یک روز همان مطلب را در وبلاگ دیگری دیده باشید! در این شرایط باید چه کاری انجام داد؟ آیا باید به طور کلی قید نوشتن آن مطلب را بزنید؟ و یا باید در مورد موضوع که فرد دیگری نوشته است، بنویسید؟

بدای رسیدن به جواب نگاهی به جامعه ی ناشران بیاندازید. در حال حاضر چند ناشر در حال فعالیت هستند؟ اغلب این ناشران در زمان هایی نسبت به ترجمه و چاپ کتب پرفروش جهان اقدام می کنند. نتیجه این می شود که یک کتاب داریم و کلی ترجمه! کتاب اصلی یکی است اما چرا باید این همه ترجمه داشته باشد؟

۱. چون قلم و سبک نوشتار هر شخص متفاوت است.

این قضیه در مورد شما هم صادق است. به طور حتم هر شخص سبک خاص خود را در نوشتن دارد. پس می توان نتیجه گرفت که شما آزاد هستید هر مطلبی را که تمایل دارید با قلم خود بنویسید.

۲. مخاطبین وبلاگ نیز همانند دایره دوستان اشخاص د شبکه های اجتماعی متفاوت است.

هر شخص دایره ی دوستان خود را دارد، هر وبلاگ نیز مخاطبان خاص خود را دارد. در اینصورت به اشتراک گذاشتن مطلبی که پیش از شما نویسنده ی دیگری آن را منتشر کرده است، و اکنون شما نیز قصد دارید در آن مورد بنویسید، کار اشتباهی نیست. دقت داشته باشید که تاکید من بر روی نوشتن در مورد آن موضوع است، نه کپی کردن مطلب نویسنده ای دیگر.

۳. پرداختن به موضوع از جهات بیشتر و کامل تر.

در نوشته ی خود علاوه بر استفاده از نظرات و دیدگاه های نویسنده ی پیشین، نظرات شما نیز افزوده خواهد شد. هم چنین در حین نوشتن ایده ها و مطالب جدیدی در رابطه با آن موضوع به ذهن خطور می کند که می تواند در سودمند تر شدن آن مطلب به شما کمک کند.

پس جواب بطور حتم بله می باشد! شما نیز می توانید در مورد اینگونه موارد مطلب مد نظر خود را با توجه به مسائل بیان شده به سبک خود بنویسید.

این مطلب در ادامه چالش وبلاگ نویسی می باشد.

 

 

بعد از خواندن این مطلب چه‌کار کنم؟

می‌توانید «صد پست وبلاگ! راهی برای مداومت وبلاگنویسی» را بخوانید.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید