free hit counter code

از این نکته ی فوق العاده در مورد کتابخوانی غفلت نکنید!

حدود هشت ماه قبل، دوباره کتاب خواندن را شروع کردم. بعد از خواندن چند کتاب، دوباره سری به کتابخانه ام زدم و تصمیم گرفتم یکی از کتاب هایی که قبلا خوانده بودم را مطالعه کنم. وقتی که برای بار دوم آن کتاب را خواندم، با نکات بسیاری مواجه شدم که برایم تازگی داشت. شاید این کاملا اتفاقی بود به همین دلیل تصمیم گرفتم کتاب دیگری را امتحان کنم و باز با نکاتی زیادی مواجه شدم که انگار برای اولین بار آنها را مطالعه می کردم. انجا بود که متوجه شدم یک کتاب همواره موارد زیادی را برای آموزش دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتم کتاب های خوبم را چندین بار مطالعه کنم و چون وقت کافی برای انجامش نداشتم، تصمیم گرفتم روش دیگری را امتحان کنم.

 

کتاب خوب باید چند بار خوانده شود! کلید طلایی

کاملا طبیعی است که نکات و قسمت هایی از کتاب را به درستی متوجه نشده باشید یا از سر بی حوصلگی در آن زمان از قسمت هایی عبور کرده باشید. ممکن است خواندن با توجه همراه نباشد پس اگر کتابی واقعا خوب باشد باید چند بار خوانده شود. کتاب های خوب را باید زیاد خواند.

 

با فن بیان، مراقب چشمانتان هم باشید!

با توجه به آنچه گفته شد، تصمیم گرفتم دوباره کتاب پدر پولدار، پدر بی پول از رابرت کیوساکی را مطالعه کنم، اما چون به خاطر برنامه نویسی فریلنس به حد کافی پای مانیتور هستم، ترجیح می دهم در اوقات دیگر به چشمانم استراحت دهم به همین دلیل به دنبال استفاده از کتاب صوتی هستم. همچنین تصمیم گرفتم همزمان با مطالعه ی کتاب، فن بیانم را هم تقویت کنم به همین دلیل در زمان اولین مطالعه ی کتاب، مطالب کتاب را با صدای خودم ضبط می کنم تا برای بارهای بعد به صورت صوتی از مطالب کتاب استفاده کنم. قطعا خریدن کتاب صوتی علاوه بر صرفه جویی در وقت، بسیار حرفه ای تر از ضبط کتاب توسط خودتان می باشد، اما من دوست دارم کتاب را با صدای خودم بشنوم و با ضبط کتاب با صدای خودم مهارت فن بیانم را هم بهتر کنم.

1+

دیدگاهتان را بنویسید