free hit counter code
نوشتن,  وبلاگنویسی

استفاده از قدرت سوال برای نوشتن مطالب خلاقانه در وبلاگ نویسی!

از زمانی که با قدرت سوالات آشنا شدم، سعی کردم در تمامی جنبه های زندگی از آن استفاده کنم. به طور معمول ذهن انسان همواره در حال پرسش و پاسخ است. آنچه که ما از آن به عنوان تفکر یاد می کنیم، در حقیقت همین پرسش و پاسخ های بی پایان در ذهنمان می باشد. برای اینکه متوجه منظور من شوید، از خود بپرسید چرا در حال مطالعه ی این مطلب هستید!؟ 🙂

استفاده درست از قدرت سوال

قدرت سوال، درست مثل چاقویی دو لبه است که هم می تواند به بال پروازی شود و هم می تواند غل و زنجیری در دست و پا. به عنوان مثال از خود بپرسید: « چرا من هیچ مطلبی برای نوشتن در وبلاگم پیدا نمی کنم!؟ » احتمالا ذهن تا چنین جواب هایی به شما خواهد داد: « چون وبلاگ نویسی بلد نیستی! چون بی عرضه ای! چون ناتوان هستی! و الی آخر » اما به جای آن از خود بپرسید: « چرا من اینقدر در پیدا کردن موضوعات وبلاگ تبحر دارم؟ » به طور حتم پاسخ های ذهن شما، کاملا با پاسخ های قبلی تان متفاوت خواهد بود.

 

بهترین سوالات برای رسیدن به یک مطلب خلاقانه در وبلاگ نویسی چیست؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهم، بهتر است مفروضاتی را از نوشتن یک مطلب با هم در نظر بگیریم.

  1. هدف از وبلاگ نویسی ، رسیدن به احساس لذت است.
  2. هدف از طرح چنین سوالاتی، رسیدن به ساده ترین روش برای نوشتن است.
  3. هدف از نوشتن، جذب مخاطب است. درست است که در مطلبی از احترام به خود یا مخاطب نوشتم، اما به هر حال داشتن مخاطب یکی از شیرین ترین جنبه های وبلاگ نویسی است و زمانی شما مخاطب خواهید داشت که پیش از مخاطب، برای خودتان بنویسید.

حال که با اهداف خود از وبلاگ نویسی آشنا شدیم، این پرسش را که : « چه چیزی بنویسم؟ » با این موارد تلفیق می کنیم و بعد آنقدر به پرسیدن این سوال از ذهنمان ادامه می دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

 

با توجه به آنچه گفته شد، سوال جدید می تواند چنین سوالی باشد: «چگونه می توانم به سادگی، مطلب جدیدی برای وبلاگ بنویسم، که هم لذت ببرم و هم، بیشترین مخاطب را نیز جذب کنم؟ » با پرسیدن این سوال از خود می توانید مطالبی بنویسید که بیشترین بازخورد را داشته باشد. البته ممکن است، در چند بار اول ذهن تا جوابی ندهد، اما باید آنقدر این پرسش را تکرار کنید تا مجبور به پاسخ گویی شود. پس از آن چشمه ی خلاقیت شما خواهد جوشید 🙂

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید