free hit counter code
چالش,  وبلاگنویسی

ایده ای ساده برای وبلاگ نویسی؛ هر پست فقط یک هدف!

بی شک یکی از اصلی ترین مشغله های ذهنی هر وبلاگ نویس تازه کاری، یافتن موضوع یا موضوعاتی برای مطالب خواهد بود. یکی از کلیدهای موفقیت در وبلاگ نویسی انتشار پست های دست اول با محتوای منحصر به فرد می باشد. چند سالی است که جمله ی زیر را بسیار خوانده ام و همیشه به معنای آن می اندیشیدم.

محتوا، پادشاه است!

محتوا در حقیقت قلب تپنده ی هر وبلاگی است که می تواند باعث رشد و شکوفایی یک وبلاگ شده یا باعث نابودی آن گردد. در عین حال که محتوای یک پست می تواند باعث جذب کاربران زیادی شود، قادر است باعث ناراحتی بسیاری دیگر از مخاطبان تان گردد!

در مورد چه چیزی حرف نمیزنم!

آنچه در این مطلب قصد ندارم به آن بپردازم ، نحوه ی یافتن موضوع مناسب خواهد بود. بلکه در این مطلب فرض بر این خواهد بود شما موضوعی جالب توجه برای مطالب خود یافته اید و قصد انتشار آن را دارید، اما کمی صبر کنید و در ادامه با ما باشید.

اتومبیل!

چند بار تا به حال برای رفع پنجری مجبور به باز کردن موتور اتومبیل شده اید؟ به نطرم هیچگاه ( این طور نیست؟ ). علت این امر را باید در نحوه ی طراحی اتومبیل ها جستجو کرد. خوشبختانه اتومبیل ها به نحوی ساخته شده اند که اجزای مختلف آن تا حد امکان مستقل از یکدیگر به انجام وظایف شان می پردازند.

وبلاگ تان را به راحتی پنجرگیری کنید!

وبلاگ نویسی هم همین است! پستی که منتشر می کنید باید یک هدف را دنبال کند، اگر در قسمتی از نوشته های خود نیاز به معرفی و یا توضیح در مورد مسئله ای دارید که قابلیت آن را دارد که در نوشته ای دیگر مورد بحث قرار گیرد، حتما این کار را انجام داده و در مطلب جدید خود با استفاده از لینک مطلب کاربر را به صفحه ی مذکور هدایت کنید. این طرح چندین مزیت خواهد داشت. از جمله:

۱. جذب خواننده هر مطلب به همان مطلب، مخاطب همیشه می داند که در وبلاگ شما دقیقا همان چیزی را که در جستجوی آن است خواهد یافت، بدون هیچ گونه مطلب غیرمرتبط و زائدی.

۲. افزایش تعامل مخاطب با وبلاگ به دلیل استفاده از لینک ها برای ارجاع دادن مخاطب به مطالب مرتبط و یا پیش نیاز مربوط به مطلب فعلی.

۳. سومین و مهم ترین دلیل که گمان می کنم خیلی آن را خواهید پسندید، تامین مطالب وبلاگ می باشد. چرا که از یک پست وبلاگ، حداقل دو و یا تعداد بیشتری مطلب بدست آورده اید!

به عنوان تمرین، سری به آرشیو وبلاگ خود زده و بررسی کنید کدام یک از مطالب موجود را می توانید به دو یا تعداد بیشتری مطلب بشکنید.

این مطلب در ادامه چالش وبلاگنویسی نوشته شده است.

 

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید