free hit counter code

ایده هایی برای کارآفرینی، کسب و کار، پول و درآمد!

اشتراک ایده ها، قسمت جدیدیست که از این پس منتشر خواهم کرد. همه ی ما مملو از ایده هایی هستیم که هرگز آنها را با کسی به اشتراک نگذاشته ایم و از طرفی هیچوقت خودمان هم آنها را دنبال نکرده و نخواهیم کرد. ضمنا اکثر ایده هایمان  کال و ناپخته بوده و به حدی نرسیده اند که ارزش دنبال کردن داشته باشند. 

تقویت ایده پردازی

اشتراک گذاری ایده ها، ایده های جدیدتری را به ما می دهند، علاوه بر آن جرقه ای در ذهن اشخاصی که ممکن است به هر دلیل امکانات یا شرایط عملی کردن هر یک از این ایده ها را داشته باشند بوجود خواهد آورد.  با یادداشت کردن ایده ها و ترکیب آنها ایده های جدید تر و بالغ تری را خواهیم یافت. نکته ی خیلی مهم دیگر این است که با اشتراک گذاری ایده ها متوجه می شویم که همزمان با ما افراد بسیار دیگری به همان ایده فکر می کنند، اما در نهایت کسی که آن ایده را عملی کرده و به پول تبدیل کند، صاحب آن خواهد بود.

 

مزیت اشتراک گذاری ایده

اکثر ایده ها ارزش شروع کردن را ندارند اما اگر کسی روی یکی از ایده ها کار کرده و از طریق آن به درآمد برسد، می تواند مبلغی را به ایده پرداز بپردازد. هر چند که به لحاظ قانونی و حتی اخلاقی هم شخص مورد نظر الزامی به انجام این کار ندارد، چون ایده ی اولیه با ایده ای که به مرحله ی تجاری رسیده است، تفاوت های بسیاری دارد و ایده ی شما فقط محرک بوده است. سود اصلی شما در سخاوتمندی اشتراک گذاری ایده ها، سرازیر شدن ایده های جدید تر و بیشتر خواهد شد.

 

فروش آب خنک!

اخیرا ایده هایی به ذهنم می رسد که بعد از چند روز، متوجه می شوم فرد دیگری آن ایده را اجرا کرده است. به عنوان مثال، وقتی که در روز های گرم تابستان حدود یک ساعت و نیم در مسیر محل کار بودم، به این فکر می کردم که چقدر عالی می شود اگر از این موقعیت استفاده کرده و به عابرین آب خنک بدهیم! این کار را به رایگان انجام دهید، مطمئن باشید انعام قابل توجهی دریافت خواهید کرد. به نظر ایده ی پول سازی می رسد! یکی دو روز بعد در قسمتی از فایل های صوتی با مورد مشابهی مواجه شدم و شخصی در چابهار اقدام به انجام این کار کرده بود!

 

 

اشتراک پارکینگ در ساعات خالی

وقتی که با ماشین به محل کار رفته بودم، به این فکر می کردم حتما خیلی از پارکینگ های این محل در ساعات اداری خالی است. می توان با یکی از اهالی این محل صحبت کرد و پارکینگ را فقط برای ساعات اداری به مدت یک ماه اجاره کرد. شخص مورد نظر در زمان هایی که نیازی به پارکینگ ندارد کسب درآمد دارد و هم من با صرف مبلغ اندکی، پارکینگی اختصاصی دارم و دیگر مجبور نیستم ماشین را زیر آفتاب رها کنم. مدت زیادی نگذشت که حین گفتگو با دوستانم متوجه شدم استارتاپی مشابه همین ایده در حال شکل گیری است! یعنی اشخاص پارکینگ منزل خود را به طور ساعتی اجاره می دهند!

 

 

پول های کهنه

چند روز پیش در حال چسب زدن پول های خرد بودم که به این فکر کردم، می توان از همین گزینه برای راه اندازی یک استارتاپ استفاده کرد. همه ی ما تجربه ی ناخوشایندی از دریافت پول های کثیف و پاره داشته و تمایلی به دریافت آن نداریم، در عوض ما عاشق پول های نو و تا نخورده هستیم. از طرفی آخرین باری که قصد داشتم پول معیوب ام را تعویض کنم، متصدی گفت که برای تعویض پول باید به شعبه ی خاصی مراجعه کنم! حتی اگر همه ی شعبه ها هم پول کهنه را با پول نو تعویض کنند، چند نفر از ما حاضریم برای یک هزار تومانی پاره به بانک برویم؟

می توان با راه اندازی استارتاپی در این زمینه و تغییر پول کهنه و پاره با پول نو کسب درآمد داشت. بسته به میزان کهنگی و معیوب بودن پول درصد های متفاوتی برای پول پرداخت می شود. مثلا پولی که به لحاظ فیزیکی سالم است و فقط کهنه و کثیف شده است را می توان ۵ درصد زیر قیمت خرید. پولی که گوشه ندارد را ۱۰ درصد زیر قیمت و پولی که ناقص است ( قسمت بیشتری از گوشه ی آن نیست) را ۱۵ درصد زیر قیمت خرید و در ازای آن پول سالم داد. هم چنین می توان به مشتریان لذت لمس پول نو و تا نخورده را هم با مقدار کمی درصد بیشتر چشاند مثلا ۵ درصد بیشتر از آنچه که گفته شد، در ازای پول کهنه یا پاره، پول نو و تا نخورده دریافت خواهد کرد.

 

 

البته این ها فقط ایده هایی خام هستند و هنوز نیاز به فکر و بررسی دارند، اما همین ایده های تا به الان به ذهن من رسیده اند و تصمیم گرفته ام آنها را با خوانندگان سایت به اشتراک بگذارم. اگر دقت کرده باشید، تمامی این ایده ها زمانی به ذهنم رسید که در موقعیتی بودم که نیازی وجود داشت! به قول دوستم محسن (چیندی) که همیشه می گوید: همه ی ایده ها از یک نیاز شروع شده اند. شما چه اید هایی دارید؟

0

One thought on “ایده هایی برای کارآفرینی، کسب و کار، پول و درآمد!

دیدگاهتان را بنویسید