free hit counter code
نرم افزار

با این نرم افزار دنیایی از مطالب گوناگون را در جیب تان داشته باشید! ( معرفی Pocket )

درست خاطرم نیست که چند سال قبل، اما لوگویی در فایرفاکس نظرم را به خود جلب کرده بود. ولی چون کاربرد آن را نمی داستم هیچ گاه از آن استفاده نکرده بودم. تا اینکه چند وقت پیش مطلبی در مورد آن خواندم. بعد از خواندن آن مطلب واقعا به این نرم افزار معتاد شدم.

GetPocket
Pocket

همیشه هنگام مطالعه ی مطالب یک وبلاگ، عنوان برخی از مطالب نظر شما را به خود جلب خواهند کرد. اما گاهی اوقات که زمان و یا امکان خواندن آن مطلب را ندارید، به خود وعده می دهید که در زمان دیگری به مطالعه ی آن مطلب خواهید پرداخت. اغلب در اینگونه موارد مطلب مد نظر در میان صدها مطلب دیگر که باید سر فرصت مطالعه شوند، گم می شوند. ممکن است راه حل های زیادی مثل بوکمارک کردن مطلب مورد بحث را امتحان کرده باشید و بعد از مدتی با انبوهی از بوکمارک های خوانده نشده روبرو شده باشید! شاید هم با دردسر مدیریت ذخیره افلاین مطالب روبرو شده باشید.

خوشبختانه پاکت راهی بسیار آسان تر که حاصل یک ایده ی بسیار ساده می باشد ارائه داده است. نرم افزار پاکت ( Pocket ) که نام قبلی ان Read It Later بوده است. با هدف ذخیره سازی مطالب مد نظر شما برای مطالعه در آینده یا هر زمان که وقت داشتید طراحی شده است. شاید این نرم افزار مشابه بوکمارک ها به نطر برسد. اما بهتر است کمی صبر کنید! این نرم افزار برای ذخیره تک صفحه ها طراحی شده است به این معنی که به طور مثال شما از این مطلب خوشتان آمده است اما به هر دلیلی فعلا امکان خواندن آن را ندارید. در اینگونه موارد اغلب برگشتن دوباره به وبلاگ و خواندن این مطلب فراموش می شود. اینجاست که پاکت با ایده ی خود وارد میدان میشود. کافیست آدرس این مطلب را در اکانت پاکت خود ذخیره کنید. بعد از آن هر زمان که بخواهید می توانید مطلب مذکور را با استفاده از وارد شدن به حساب پاکت خود مطالعه کنید. نرم افزار پاکت سرگذشت جالبی داشته است که می توانید در یک پزشک آن را بخوانید.

با مراجعه به آدرس اینترنتی پاکت و وارد شدن به اکانت خود می توانید تمامی مطالبی را که قبلا ذخیره کرده اید مطالعه کنید. در این وبسایت نرم افزار پاکت برای اندروید و آی او اس نیز در دسترس می باشد. یکی از بهترین ویژگی های نسخه ی موبایلی پاکت امکان مطالعه مطالب بصورت آفلاین یعنی زمانی که به اینترنت متصل نیستید می باشد. به نظرم مطالعه به صورت آفلاین آن هم زمانی که هیچ نوتیفیکشن ای مزاحم تان نمی شود یک امکان فوق العاده است! با استفاده از این ویژگی دنبال کردن وبلاگ ها و مطالب دلخواه بسیار راحت تر از قبل شده و با توجه به کم بودن حجم هر مطلب به راحتی و در زمان های کمی مانند زمان انتظار رسیدن اتوبوس یا مترو می توانید به خواندن مطالب مورد علاقه ی خود بپردازید.

یکی دیگر از موارد قابل توجه این نرم افزار امکان فالو کردن افراد و توصیه کردن ( Recommendation ) مطالب به فالورر ها می باشد. با استفاده از این ویژگی عالی و فالو کردن چند نفر که مطالب مورد علاقه ی شما را دنبال می کنند همیشه مطالب ناب و دست اول را در اختیار خواهید داشت. برای مشاهده ی مطالب مورد علاقه من می توانید به صفحه ی من در پاکت مراجعه کنید.

توصیه می کنم اگر اهل وبگردی و دنبال کردن وبلاگ هستید، حتما این نرم افزار را امتحان کرده و تجربه ی خود را به اشتراک بگذارید. جهت ثبت نام در پاکت و یا دانلود نسخه ی موبایل به وبسایت پاکت مراجعه کنید.

 

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید