free hit counter code
نوشتن,  وبلاگنویسی

با این نگاه، وبلاگ نویسی آسان تر است! ( + یک توصیه )

اخیرا در حال دسته بندی مطالب منتشر شده و انتشار آن در قالب نقشه ی راه وبلاگ نویسی هستم. زمانی که اینکار را شروع کردم، متوجه شدم که بیش از 40 درصد مطالب سایت در مورد وبلاگ نویسی نوشته شده است. با نگاهی به مطالب منتشر شده ی اخیر متوجه می شوید که مدت هاست در مورد وبلاگ نویسی ننوشته ام. سوالی که در این مدت ذهنم را مشغول کرده است این بود که با توجه به تغییر کانون تمرکزم بر روی آقای تراکت “آیا دیگر نباید مطلبی در مورد وبلاگ نویسی بنویسم؟”

در چند روز اخیر که مشغول فکر کردن به این سوال بودم به دیدگاه جالبی رسیدم که لذت وبلاگ نویسی را برایم دو چندان کرده است. دیدگاهی که می گوید:

اینجا وبلاگ من است؛ محلی برای اشتراک گذاری ایده ها، آموخته ها و تجربیاتم در تمام زمینه های مورد علاقه ام

طبق این دیدگاه هدف من از وبلاگ نویسی، آموزش وبلاگ نویسی نمی باشد! بلکه هدف من از نوشتن، به اشتراک گذاشتن اطلاعات جدیدی است که هنگام تمرکز بر مسئله ی خاصی کسب کرده ام. باور داشتن به چنین مطلبی در زمینه ی وبلاگ نویسی باعث می شود که همیشه و در همه حال، از علایق خود و آموخته هایی که با شور و اشتیاق کسب کرده ایم، بنویسم.

 

این کار چند مزیت دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اشتراک گذاشتن آموخته ها با افراد دیگری که مثل شما به این حوزه علاقه دارند
  2. ثبت اطلاعات و آموخته ها و از همه مهم تر ثبت کردن علایق خود در هر برهه از زندگی

 

توصیه آخر در وبلاگ نویسی

در نوشتن، تا حد امکان به خود آسان گرفته و هیچوقت خود را در قید و بند ها گرفتار نکنید. به قول شاهین کلانتری عزیز، هر وبلاگ دارای پایتختی است. من هم این موضوع را قبول دارم، اما به یاد داشته باشید که در طول تاریخ، پایتخت کشور های به وفور تغییر کرده است. پس تا زمانی که به یک موضوع خاص علاقه مند هستید، در مورد آن بنویسید، اما زمانی که علاقه ی جدیدی پیدا کردید، مطالب وبلاگ خود را به آن سمت ببرید. در حقیقت می توان اینطور گفت که : «نوشتن از علاقه هایتان را پایتخت وبلاگ خود قرار دهید.»

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید