free hit counter code

بهترین لینک های هفته (۲) – شماره ۷ را حتما بخوانید!

فریلنسری

به عنوان یک فریلنسر و برنامه نویس تحت وب، یکی از حوزه های مورد علاقه ی من مطالعه در مورد نحوه ی کار و زندگی به صورت فریلنسری می باشد. همیشه سعی می کنم خودم و شرکت خودم ( فعلا متشکل از یک نفر ) را رشد داده و همزمان از لذت های زندگی نیز بهره مند شوم.

 

۱. اصول موفقیت در دنیای فریلنسری

فریلنسری در نگاه اول جذاب به نظر می رسد، اما زمانی که در آن کمی عمیق شوید، متوجه می شوید که فریلنسر بودن قوانین خاص خود را می طلبد. یکی از مهم ترین قسمت در کار فریلنسری مدیریت کردن زمان توسط رئیس درونی است. مهم است که مثل ربات کار نکنیم و زمان کاری مشخصی برای خود در نظر بگیریم. در بخشی از این مطلب می خوانیم

 

اگر مشتری از شما سوالی پرسید و بلد نبودید، اشکالی ندارد که به او بگویید درمورد سوالش تحقیق می کنید و سپس جوابش را می دهید بلکه آن چیزی که مشتری را ناراحت و مضطرب می کند، اینست که متوجه مهارت پایین و عدم تخصص شما بشود .

 

۲. راهنمای سبک زندگی برای فریلنسرها: برقراری تعادل بین زندگی کاری و شخصی

فریلنسر بودن برخلاف مزایای بسیار از جمله آقای خود بودن و انعطاف بالا و … مشکلاتی نیز دارد. مشکلاتی که اکثرا در ابتدای راه آنها را نادیده می گیریم. اما می توان با وضع چند قانون از بروز آنها جلوگیری کرد.

همیشه همان ابتدای کار با مشتری طی کنید که چه ساعاتی می‌تواند با شما تماس بگیرد. این ساعات‌را هم طوری انتخاب کنید که کمترین همپوشانی‌را با وقتی که به خودتان اختصاص می‌دهید داشته باشد.

 

توسعه فردی و کتاب

اخیرا اتفاق جالبی برایم رخ داد، هنگامی که قصد داشتم طبق تقویم محتوایی خود، در مورد توسعه فردی بنویسم، در پاسخ به اولین سوالی که برای این قسمت در نظر گرفته بودم، هیچ جوابی نداشتم! توسعه فردی دقیقا چیست و چگونه باید آن را تعریف کرد؟ پیش از آن فکر می کردم در این مسیر گام بر می‌دارم، اما اکنون تصمیم گرفته ام بیشتر در مورد توسعه فردی مطالعه کنم. یکی از راه های توسعه فردی مطالعه می باشد و پیدا کردن کتاب مناسب اولین و مهم ترین قدم است.

 

۳. ۱۰ کتابی که برای دستیابی به موفقیت بزرگ باید بخوانید – قسمت اول

نوشتاریست از سایت یوکن، این مطلب ترجمه می باشد و ممکن است تمامی این موارد در مورد ما صدق نکند. بطور مثال بعید می دانم انجیل را مطالعه کنم!

 

۴.استودو؛ ابزاری که به من در مدیریت کارهایم کمک کرد

به تازگی روشی مشابهی را در پیش گرفته بودم که به این مطلب رسیدم. ایده ی جالبی است که می تواند در نهایت به افزایش بهره وری کمک کند.

 

۵. سه فیلم انگیزشی که حال شما را به طرز عجیبی خوب می‌کنند!

حتما این فیلم ها در صف انتظار قرار داده و آنها را مشاهده خواهم کرد. گاهی مشاهده ی یک فیلم یا خواندن یک مطلب انگیزشی، شور و اشتیاق از دست رفته را برای رسیدن به اهدافتان دوباره به شما باز می گرداند. چندان اهل مطالب انگیزشی نیستم، اما ترجیح می دهم در طول زندگی مسائل جدید ( که قبلا به سمت آنها نرفته ام ) را امتحان کنم.

این مطلب قصد داریم به معرفی سه فیلم انگیزشی بپردازیم که نه تنها حس خوب و انگیزه بی‌نظیری را به شما تزریق می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند چند روزی از حس بد دور باشید.

 

۶. یک خاطره قدیمی

نکته ای بسیار کاربردی از یک معلم دوران کودکی. به نظرم این مطلب جای تامل بسیاری دارد.

مهم نیست چه لباسی می‌پوشید، فرقی نمی‌کند کهنه باشد یا نو، مهم این است که آن‌چیزی را که دارید به بهترین نحو ممکن بپوشید.

 

۷. اصول و قوانین فردی

اهمیت داشتن قانون برای زندگی و اهمیت آن در رشد و توسعه فردی. بطور کلی علاقه ی خاصی به ایجاد قوانینی برای کار و زندگی دارم. البته این قوانین باید در راستای بهبود زندگی باشند و نه برای محدود کردن یا چشم پوشی از برخی جنبه های زندگی.

ذره آبی هیچ قاعده و قانون خاصی را رعایت نمی کند و صرفا به رویدادهای محیطی واکنش نشان می دهد که باعث شده است در محیط سرگردان شود (مثل حرکت براونی یک ذره گرد در هوا). اما ذره قرمز ظاهرا قواعد خاصی برای خودش وضع کرده است (هیچگاه به سمت پایین و چپ نچرخد) که باعث می شود مسیر حرکتش جهت دار باشد.

0

دیدگاهتان را بنویسید