free hit counter code

بهترین و آسان ترین روش برای وبلاگ نویس شدن!!

وبلاگ نویسی یکی از بهترین علایق من است. هر زمان که وقت پیدا کنم، سری به وبلاگ خودم میزنم و شروع می کنم به نوشتن. در این مدت دو سالی که از عمر این وبلاگ می گذرد، بازخوردهای زیادی از افرادی گرفته ام که به نوشتن و وبلاگ نویسی علاقه مند بوده اند. اولین سوالی که اشخاص بعد از کشف این بُعد از علایق شان از خود می پرسند، اینست که : « وبلاگ نویسی را چطور شروع کنم!؟ »

من نیز در ابتدای راه همین سوال را از خودم داشتم و راه و روش های گوناگونی را امتحان کردم که اکثر آنها را در قست وبلاگ نوسی به اشتراک گذاشته ام. اما اکنون بعد از دو سال وبلاگ نویسی اگر به آن زمان برگردم، روش متفاوت تری را انتخاب خواهم کرد که امروز آن را به اشتراک خواهم گذاشت.

 

با تغییراتی در شخصیت و دیدگاهم در این مدت دو ساله بوجود آمده است، لذت بردن به اصلی ترین هدف زندگی من تبدیل شده است. طبق این دیدگاه هر کاری که بخواهم انجام دهم، با طرح چند سوال به دنبال لذت بردن و انجام ساده تر کارها هستم. سوالاتی مثل اینکه:

1. چطور می توانم این کار را با لذت بیشتری انجام دهم؟

2. چطور اینکار را انجام دهم تا از این هم ساده تر باشد؟

3. آیا از انجام این کار با این روش خاص لذت بیشتری خواهم برد؟

 

به همین دلیل با نگاهی به گذشته و تمریناتی که برای خودم در مسیر رسیدن به جایگاه فعلی در نظر گرفته بودم، با پرسیدن همین 3 سوال، متوجه می شوم که می توانستم در از این مسیر دو ساله ی وبلاگ نویسی لذت بیشتری ببرم. اکنون می دانم که برای تبدیل شدن به وبلاگنویس ( یا حتی نویسنده ) تمام آنچه را که نیاز دارید با خود دارید. اگر واقعا به نوشتن علاقه دارید همین الان وبلاگ خود را در یکی از سرویس های رایگان وبلاگدهی راه اندازه کنید و اولین مطلب خود را ، حتی اندازه ی دو کلمه ی سلام دنیا! بنویسد.

 

همیشه برداشتن اولین قدم ها، سخت ترین کار دنیا به نظر می رسد، اما تنها زمانی پاداش دریافت خواهید کرد که اولین قدم را بردارید. اگر اولین قدم را برداشته اید، تبریک می گویم، شما یک وبلاگ نویسی هستید که نه تنها وبلاگ تان بلکه با همین تمرین ساده می توانید سرنوشت خود را نیز به دلخواه خود بنویسید. حال که اولین قدم را برداشته اید، با سوال دیگری مواجه خواهید شد:

 

چطور وبلاگ نویسی را ادامه دهم؟

بارها، وبلاگ هایی را ایجاد کردم و بعد از نوشتن یک یا دو مطلب احساس ناامیدی کردم و دیگر نوشتن را ادامه ندادم. این دلیل ادامه ندادم چون هر بار که نمی توانستم طبق زمانبندی مد نظرم مطلبی منتشر کنم این سوال را از خودم می پرسیدم که: « چطور وبلاگ نویسی را ادامه دهم؟ »

می خواهم اینبار سوال مد نظر را کمی تغییر دهم و از کلید واژه ی لذت در آن استفاده کنم و آن را به عنوان سوال درست ، بارها و بارها از خودم بپرسم! « چطور وبلاگ نویسی را با لذت ادامه دهم ؟ » اگر هدف از نوشتن و وبلاگ نویسی لذت بردن خودمان باشد، حتی با نوشتن سالانه یک مطلب هم می توانیم به احساس شادی و لذت درونی برسیم، در غیر اینصورت اگر هر روز هم بنویسید باز هم مثل خود من که تا مدت ها جرات نمی کردم خودم را وبلاگ نویس بنامم، هیچ گاه خود را وبلاگ نویس خطاب نخواهید کرد!

 

 پیشنهاد می کنم در وبلاگ نویسی ( و در تمام امور زندگی ) لذت بردن را هدف اصلی خود قرار دهید و کارها را آنطور که به شما لذت بیشتری می دهد انجام دهید.  نگران آینده نباشید و اصلا برای رسیدن به جایگاه ها بهتر عجله نکنید، اگر ماهانه فقط یک مطلب هم منتشر کنید و اینکار را به مدت ده سال انجام دهید،  پس از ده سال، شما یکی از سرشناس ترین وبلاگ نویسان ایران خواهید بود! پس عجله نکنید و از این مسیر لذت ببرید (: 
0

دیدگاهتان را بنویسید