free hit counter code
توسعه فردی

تجربه تلاش سی روزی؛ سردرگمی در کمین شماست!

اواخر سال ۹۷ در اسفند ماه بود که تلاش های سی روزی را شروع کردم. ایده ی این کار از یک تدتاک گرفته شد و در این راه چندین تلاش موفقیت آمیز داشتم و تا چند ماه نیز به قدرت ادامه اش دادم. اما در ادامه اتفاقاتی افتاد که در سه ماهه ی اخیر تلاش جدیدی را شروع نکرده ام. در ادامه قصد دارم پیش از شروع تلاش جدید، از فرصتی که پیش آمد تا از این تلاش ها دور باشم، نکاتی را در رابطه با ان منتشر کنم.

 

سردرگم نشوید!

زیاد شدن تعداد تسک ها ( کار ها یا همان تلاش های سی روزی ) باعث سردرگمی می شود خصوصا این که تمامی این موارد را باید در یک تقویم کوچک جیبی ثبت می کردم. در برخی از روزها مجبور به ثبت و رهگیری ۶ کار بودم که به خاطر سپردن آنها واقعا کار سختی بود. برای جلوگیری از این مشکل راه حلی که به ذهنم رسید استفاده از تقویم های سالانه در یک نگاه بود. به این صورت که یک طرح رایگان تقویم سال ۹۷ در یک نگاه دانلود کردم و تعداد هفت هشت عدد از آن پرینت گرفتم از این پس برای هر یک از وظایف یک برگه ی بخصوص در نظر گرفته ام.

خوبی این طرح این است که در بالای هر برگه عنوان آن تلاش را نوشته ام. پس وظایف روزانه رو فراموش نخواهم کرد. از طرفی چون هر برگه مختص یک وظیفه است پس دیگر مشکل کم آوردن رنگ خودکار را نخواهم داشت ( و احتمالا نیازی به خرید مداد رنگی هم نخواهم داشت! هر چند که برای تنوع هم که شده باشد، مداد رنگی ها را خریداری خواهم کرد ) در هر یک از صفحات یک علامت ضربدر وجود دارد که باعث خلوت شدن صفحات می شود. با خلوت تر شدن صفحات و تعداد صفحات از آن آشفتگی ذهنی که وای چقدر کار دارم نیز کاسته خواهد شد.

 

در یک ماه تعداد شش کار باید به صورت همزمان انجام می شد!

با زیاد شدن بیش از حد تسک ها، ناخودآگاه بسیاری از تسک ها با شکست مواجه خواهند شد و با این فکر که من بسیاری از کارها را انجام داده ام ( مثل ۵ کار از تعداد ۶ کار ) و آن مابقی خیلی مهم نیست پس من در کارم موفق بوده ام، پس از مدتی با حجمی از کارهای نیمه تمام و شکست خورده مواجه خواهید بود. این دقیقا همان اتفاقی است که در ماه آخر برای من رخ داد. حتی اگر به صحفه ی تلاش های سی روزی مراجعه کنید، متوجه می شوید که هنوز خیلی از مطالب مربوط به آن را ننوشته ام! به نظرم تعداد دو یا نهایتا سه تلاش همزمان مشروط به اینکه تداخلی با هم نداشته باشند، گزینه ی بسیار بهتری خواهد بود.

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید