free hit counter code
شخصی

تمیز کردن عینک با وسایل دم دست در دو دقیقه! روش خانگی

به طور حتم یکی از دغدغه های افراد عینکی تمیز بودن شیشه های آن خواهد بود. کثیف بودن شیشه عینک می تواند باعث حواس پرتی در حین کار و یا مطالعه شده و بازدهی شما را کاهش دهد. از طرفی تمیز بودن شیشه عینک می تواند حس خوبی به شما ببخشد. همان طور که یکی از دوستانم در صفحه شخصی خود نوشته بود:

امروز عینکم رو تمیز کردم، دنیا چقدر واضح تر شد!

تا هدف خود را نبینید، قادر نخواهید بود به سمت آن تیراندازی کنید.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که هر چقدر شیشه عینک تان را تمیز می کنید باز هم نتیجه ی مطلوب حاصل نشده و با اینکه لکه ای روی آن نیست اما شیشه آنطور که باید شفاف نیست. قطعا یافتن عاملی که باعث کثیف شدن عینک می شود، کمک بسیار زیادی در انتخاب شیوه ی تمیز کردن عینک خواهد داشت، پس در این مطلب ابتدا عامل مشترک در بین اکثر افراد که منجر به کثیفی عینک می شود، ذکر خواهد شد.

چربی!

بدن ما سرشار است از چربی ! یکی از نقاطی که چربی زیادی در آنجا تمرکز دارد، بینی می باشد، یعنی درست همان نقطه ای که عینک قرار خواهد گرفت. دست ها نیز از دیگر نقاط چرب محسوب می شوند که علاوه بر چربی به علت تماس بالا با محیط ، کثیف نیز خواهند بود. در برخی افراد ، شوره نیز عامل دیگری برای کثیف شدن عینک خواهد بود که عامل مشترک در تمامی موارد چربی ها خواهد بود.

روش مقابله، مقابله با چربی

حال که علت اصلی کثیف شدن عینک را بررسی کردیم بسیار راحت تر خواهیم توانست در صدد به کار بستن بهترین روش های تمیز کردن عینک صحبت کنیم. برای این منظور می توان از هر روشی که بتوان با چربی ها مقابله کرد استفاده نمود.

ساده ترین راه استفاده از آب و صابون و یا مقدار کمی مایع ظرف شویی می باشد. خوشبختانه این مواد در همه جا در دسترس است بوده و می توان از آن به عنوان یک راه خانگی بدون دردسر یاد کرد.

نکته حائز اهمیت در این بین توجه نمودن به جنس فریم و شیشه های عینک می باشد. چرا که ممکن است بر اثر رطوبت و جنس عینک ، بعد از مدتی عینک دچار زنگ زدگی شود. هم چنین به محلول یا ماده ای که از آن برای از بین بردن چربی سطح عینک استفاده می کنید نیز توجه کنید چون ممکن است باعث تغییر رنگ دسته ها یا حتی از بین رفتن فریم شود! البته این آخری بیشتر زمانی اتفاق خواهد افتاد که از اسید استفاده کنید! 🙂

پیشنهاد می کنم اگر برای اولین بار قصد امتحان کردن این روش ها دارید، ابتدا مقدار بسیار کمی از محلول را بر روی قسمت های داخلی که در دید نمی باشد امتحان کنید و اگر مشکلی برای عینک پیش نیامد از این روش استفاده کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، حتما آن را با دوستان و عزیزان خود به اشتراک بگذارید.

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید