free hit counter code
کتاب

ثروتمندترین مرد بابل؛ کتابی که هر ثروتمندی باید بخواند!

ثروتمندترین مرد بابل، کتابی ۱۷۶ صفحه ای که دو روز قبل خواندن آن را شروع کرده بودم. پیش از این بار ها نام این کتاب را شنیده بودم، اما هیچ وقت برای خواندنش مصمم نبودم.

با وجود اینکه کتاب خیلی حجیم نبود اما هر طور که بود به خاطر جذابیت کتاب، در مدت دو روز و در میان تمام گرفتاری های این روزهایم که قاعدتا نباید فرصت چندانی برای مطالعه می داشتم، تمامش کردم.

کتاب بیانی ساده و روان دارد که هر خواننده ای را به خود جذب خواهد کرد. علاوه بر آن کتاب به صورت داستان گونه پیش میرود که جذابیت خواندنش را چندین برابر می کند.

با وجود اینکه به گفته ی خود کتاب داستان ها وقایع در هشت هزار سال پیش اتفاق افتاده است، با کمی تفکر می توان دریافت که راهکارهای ارائه شده در حال حاضر نیز قابل استفاده می باشد. همانگونه که باز هم در خود کتاب اشاره شده است، طوری که انگار راه و روش های کسب ثروت ثابت بوده و تا همیشه می توان از آن استفاده کرد.

سعی می کنم در مورد مطالب کتاب اطلاعات زیادی ندهم تا خودتان کتاب و داستانهایش را با آن زبان ساده اش مطالعه کنید! اما به طور خلاصه می توان به ارائه ی راهکاری برای ثروتمند شدن اشاره کنم. هر چند به گفته ی آرکاد، ثروتمندترین مرد بابل، حتی او نیز در خرج کردن و سفر کردن و … نیز محدودیت دارد.

با توجه به این موضوع باید تعریفی از ثروت ارائه کرد، که به بازنشستگی می رسیم. بازنشستگی یعنی زمانی که برای تامین مخارج و آتیه خود نیازی به کار کردن نداشته باشید. این کتاب از آن جهت من را اینچنین تحت تاثیر قرار داده است که به دغدغه ی من یعنی بازنشستگی پاسخی داده است. چرا که به نظرم بازنشستگی اصلا به معنی بیکاری نیست! ( در این مورد از آفتاب بخوانید، برای دوران پیری خود برنامه ریزی کرده‌اید؟ )

با وجود اینکه این کتاب به این سوالم که با پس اندازم چه کنم پاسخ داده است، اما اکنون با سوال جدیدی مواجه هستم! بعد از مطالعه میدانم که با پس اندازم چه کنم، اما راه و روش آن را نمی دانم و از این پس باید در پی این سوال باشم! که در پستی دیگر در مورد آن خواهم نوشت.

به عنوان جملات پایانی فقط می توانم خواهش کنم، برای موفقیت و ثروتمند شدن خودتان هم که شده است، این کتاب را مطالعه کنید.

 

بعد از خواندن این مطلب چه کنم؟

می توایند مطلب «پرداخت بدهی ها به کمک ثروتمندترین مرد بابِل» را بخوانید!

1+

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.