free hit counter code

راهکار بسیار ساده اما موثر برای پیدا کردن موضوع نوشتن در وبلاگ

پیش از این بارها و بارها در مورد زمان هایی که چیزی برای نوشتن وجود نداشته باشد و ایده هایی برای پیدا کردن موضوعی برای نوشتن، نوشته ام که می توانید با مراجعه به قسمت راهنمای انتخاب موضوع پست وبلاگ یا مطلب بعدی وبلاگ چه باشد؟ و ایده مطالب وبلاگ این نوشته ها را مطالعه کنید. اغلب این نوشته ها را زمانی نوشته ام که خودم ایده ای برای نوشتن نداشته ام.

 

مطلب بعدی: چطور فقط با نوشتن، یک مطلب عالی برای وبلاگ بنویسیم؟

پیش نویسی که مجال انتشار یافت!

زمانی که در اوایل راه وبلاگ نویسی بودم، ایده ی نوشتن یک مطلب برای پیدا کردن موضوع پست به ذهنم رسید که از یک سال قبل به صورت پیش نویس در بین مطالب خود نمایی می کرد. اما چون هنوز زمان مناسبی برای انتشار آن نبود، در همان وضعیت باقی مانده بود. عنوان آن مطلب اینگونه بود “گاهی که مطلبی برای وبلاگ کم اوردید این کار را بکنید!” این مطلب همانگونه که از نام آن پیداست سعی دارد ایده هایی برای نوشتن به شما ( و حتی خودم ) بدهد.

 

کار مغز ما کنار هم چیدن اطلاعات است

فرآیند نوشتن به این شکل است که ابتدا مواد اولیه را به عنوان ورودی به مغز خود وارد می کنید و سپس مغز طی انجام کارهایی روی آن ورودی ها، نسخه ای شخصی سازی شده و متناسب با شخصیت شما را به عنوان خروجی تحویل شما می دهد. در حقیقت این فرآیند نه تنها در نوشتن، بلکه در تمامی مواردی در آن صاحب نظر هستیم انجام می شود. تمام دانش و اطلاعات ما حاصل جمع شدن و پردازش اطلاعات کلی و جزئی در مغز ماست. هر نوشته، ایده و نظری که داریم، حاصل کنار هم چیده شدن هزاران تکه از مطالب گوناگون که بواسطه ی تجربیات، دیده ها و شنیده هایمان بدست آورده ایم، می باشد و چون مغز هر شخص این کار را به شکل های مختلف انجام می دهد، هر کدام از ما در برخورد با مسائل وجه خاصی از آن را می بینیم.

 

آرشیو وبلاگ خودتان، بزرگترین منبع الهام شماست!

خوب! حالا که با روش کار مغزمان آشنا شدیم، پس می توانیم با دادن اطلاعات جدید به آن، خروجی جدیدی گرفته و به عنوان یکی از مطالب وبلاگ منتشر کنیم. من نمی دانم در چه زمینه ای وبلاگ می نویسید، اما اطمینان می دهم که خروجی این روش، مطلبی مرتبط با نوشته های شما خواهد بود چرا که در این روش بسیار ساده، اطلاعات ورودی مغز شما، مطالب پیشین شماست! شخصا هر زمان که احساس می کنم مطلبی برای نوشتن ندارم، نگاه به آرشیو وبلاگم انداخته و مطالب قبلی خودم را مطالعه می کنم. طولی نمی کشد که چندین ایده برای نوشتن به ذهنم می رسد. همانجا یک ایده را می نویسم و مابقی را نیز با نوشتن عنوان شان در قسمت پیش نویس، به بند می کشم!

 

هنوز مطلبی ننوشته ام به همین دلیل آرشیوی ندارم!

ممکن است به تازگی وبلاگ نویسی را شروع کرده باشید، در اینصورت می توانید به آرشیو یکی از وبلاگ های مورد علاقه خود ( از جمله همین وبلاگ ) مراجعه کرده و با مطالعه ی چند نوشته، ایده ی اولین نوشته ی خود را پیدا کنید. توصیه می کنم در نوشتن دست و دل باز باشید و ابدا به دنبال کمالگرایی و نوشتن یک متن بی عیب و نقص نباشید! چرا که تنها با آزادانه ( و حتی گاهی اشتباه کردن ) می توانید لذت نوشتن را درک کنید.

 

چکیده

از هر راه و روشی که فکر می کنید، به مغزتان خوراک بدهید و اجازه دهید خروجی آن به شکل یک نوشته ظاهر شود. خواند مطالب پیشین خودتان باعث نوشتن مطلبی با موضوع کلی وبلاگ تان خواهد شد. خیلی از وقت ها کمالگرایی مانع ماست، از آن عبور کنید!

2+

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه عباس شکیباورود به فروشگاه