free hit counter code
نوشتن

روشی قدرتمند و موثر برای پیدا کردن دوباره ی شور و اشتیاق برای نوشتن

داشتن علاقه و اشتیاق در امر نوشتن، بحث بسیار مهمی است اما در نویسندگی و نوشتن زمان هایی خواهد بود که انگیزه و اشتیاق خود را برای نوشتن از دست می دهید. در این مطلب راه حل هایی برای تجدید قوا با استفاده از هک ذهن، ارائه خواهد شد.راز بزرگ؛ ما هنوز کودک هستیم!

همه ما هنوز کودک هستیم و درست مثل کودکی که اسباب بازی تازه ای می گیرد و تا چند روز و چند شب حاضر نیست از آن جدا شود اما بعد از مدتی از آن زده می شود. رفتار ما هم در مقابل ایده ها و تصمیمات دقیقا این چنین است. رفتار ما تغییری نکرده است، فقط اسباب بازی هایمان بزرگتر شده اند، مثل ایده ها و کسب و کارهای جدید!

نوشتن هم می تواند اسباب بازی جدید باشد!

هر کدام از ما نوشتن را با اهدافی گوناگونی شروع می کنیم، ممکن است برای کسب درامد، رسیدن به شهرت و یا برای آرام کردن نویسنده ی درون مان دست به قلم شویم. اما بعد از مدتی، اتفاقی که برای کودکان می افتد برای ما هم رخ می دهد. ما شور و اشتیاق خود را برای اسباب بازی جدیدمان ( ایده و هدف ) از دست می دهیم.

هدف گذاری صحیح و بازی با اسباب بازی ها!

برای اینکه شور و اشتیاق خود را از دست ندهیم، یکی از بهترین محرک ها داشتن مخاطب می باشد اما زمانی می توانیم مخاطب داشته باشیم که محتوای برای انتشار داشته باشیم و حداقل صد پست نوشته باشیم! اما ممکن است در این راه اشتیاق خود را از دست بدهیم!

اسباب بازی جدید برای نویسندگان تازه کار!

برای از دست ندادن اشتیاق باید اسباب بازی های جدیدی را به نویسنده ی درون مان هدیه دهیم! با هر اسباب بازی جدید، اشتیاق خود را دوباره در اوزنده می کنیم و وقتی که باز اشتیاق خود را از دست دادیم، یک اسباب بازی جدیدتر. اسباب بازی ها باید با نوشتن در ارتباط باشند مثلا می توان از راه های گوناگونی برای نوشتن استفاده کرد که هر کدام تا مدت ها ( حداقل نوشتن ۵ الی ۱۰ پست ) می تواند شور و اشتیاق را در ما زنده نگاه دارد!

اسباب بازی های من!

اولین اسباب بازی و ابزار من برای نوشتن، اپ اندروید وردپرس بود. این نرم افزار امکان نوشتن آفلاین را نیز فراهم می کرد. پس از آن برای دوره ای نوشتن در آفیس ورد را تجربه کردم که به خاطر کپی کردن فونت ها ، نوشته ها ظاهر خوبی نداشت و اگر هم فقط متن را کپی می کردم (Copy as text) تمام فرمت متن به هم ریخته و باید از اول تمام لینک ها و فرمت های مد نظرم را در متن قرار می دادم.

ابزار جدید من برای نوشتن!

این مطلب را زمانی و با استفاده از ابزاری نوشتم که در جستجتوی ابزار جدیدی با تمرکز فراوان بر روی نوشتن بودم. بعد از ورود medium و ادیتور سبک و ساده اما کارآمد آن برای نوشتن، افراد زیادی مسخ آن شدند. در نمونه ی داخلی هم که مشابه مدیوم است، می توان ویرگول را نام برد. در جستجوی یافتن چنین ادیتوری به سایت calmlywriter.com رسیدم .

این سایت امکاناتی نظیر تعداد کلمات، تعداد کاراکتر ها و زمان تقریبی خواندن متن، سادگی بیش از حد را در اختیار شما قرار می دهد. در این وبسایت، هیچ چیز بجز اشاره گر چشمک زن که شما را به نوشتن دعوت می کند، پیدا نکرده و تمام تمرکز شما بر روی نوشتن خواهد بود. افکت صوتی ای که در این سایت در نظر گرفته شده است هم حس و حال نوشتن با استفاده از ماشین تایپ را به شما منتقل خواهد کرد. ضمنا این سایت از کلیدهای میانبر هم پشتیبانی می کند و علاوه بر آن برای کسانی که با markdown هم آشنا هستند، نیز گزینه های خوبی خواهد داشت. و کلی امکانات دیگر که باید خودتان تجربه اش کنید.

نتیجه

هر چند وقت یک بار، ابزارهای خود را برای نوشتن تغییر دهید. این کار باعث می شود اشتیاق شما برای نوشتن همیشه زنده باشد و با قدرت به کار خود ادامه دهید. برای شروع، همین الان سایت Calmly Writerرا امتحان کرده و مطلب بعدی خود را با استفاده از آن بنویسد!

1+

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید