ریسو گراف چیست؟

ریسو گراف دستگاهی است که می تواند تعداد بالای سفارشات چاپی را در زمان کم و با قیمت تمام شده ی بسیار پایین به چاپ برساند. استفاده از کلمه ی «ریسو» برای این نوع دستگاه ها بسیار شبیه به استفاده از کلماتی چون «تاید» و «ریکا» به جای پودر ماشین لباس شویی و مایع ظرف شویی می باشد. همانگونه که اولین برند مایع ظرفشویی «ریکا» بود و تا مدت ها از واژه ی «ریکا» به جای «مایع ظرفشویی» استفاده می شد؛ «ریسو» نیز به دلیل اینکه یکی از اولین و بزرگترین برند ها در این خصوص می باشد، مورد استفاده عموم قرار گرفت.

ریسوگراف چیست؟

ریسو در حقیقت نام شرکتی ژاپنی است که اولین بار دستگاه های کپی مخصوصی را تولید کرد که قابلیت کپی در تیراژ بالا را با قیمت تمام شده ی چاپ پایین به ارمغان می آورد. از ریسوگراف اغلب برای چاپ تراکت سیاه و سفید [ آقای تراکت؛ مرکز تخصصی چاپ تراکت سیاه و سفید ] استفاده می شود؛ به همین دلیل گاهی آن را دستگاه تراکت زن نیز خطاب می کنند. علاوه بر مزیت قیمت تمام شده ی چاپ، ریسو قابلیت چاپ با سرعت بسیار بالا [بین 50 تا 180 برگ در دقیقه] را داراست، که به معنای چاپ 1000 برگ مدت زمان تقریبی 10 دقیقه است.

 

 

 

0
عباس شکیبا

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

1 دیدگاه

  1. […] مطالب قبل با نام ریسو گراف چیست؟ و هزینه‌ی چاپ در ریسو چگونه محاسبه می شود؟ به معرفی […]

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *