سوال از ما، پاسخ از شما! برای مقابله با اهمالکاری چه کنم؟

وبلاگ یک رسانه ی دو طرفه است. یکی از ویژگی هایی که وبلاگ نویسی را جذاب تر می کند، تعامل بین نویسنده و خواننده است. بعد از خواندن سلسله مطالب سوال از ما، پاسخ از شما تصمیم گرفتم چنین بخشی را در وبلاگ  نیز راه اندازی کنم. به طور خلاصه در این دست از مطالب سعی می‌شود بر خلاف همیشه که وبلاگ‌نویس به معرفی و نوشتن در مورد موضوعات مختلف پرداخته و راه‌های پیشنهادی خود را می نویسد، از مخاطبان خود کمک جسته و از تجربیات ایشان استفاده نماید.

لذا در این نوشتار که اولین مطلب در این موضوع می‌باشد، قصد دارم تجربیات شما را در زمینه ی راه‌های مقابله با اهمالکاری جویا شوم.

 

اهمالکاری چیست؟

به بیان ساده، اهمالکاری نام دیگر به تعویق انداختن کارها می باشد. باید دقت نمود که اهمالکاری با تنبلی تفاوت دارد. یک فرد اهمالکار به دلیل سخت بودن یک کار و یا تصور سخت بودن آن، که قالبا پیش از انجام کار ( task ) مربوطه این تفکر را دارد، با انجام دادن امور دیگری سعی می‌کند انجام آن کار را تا آخرین لحظه به تعویق بیاندازد. مثل مرتب کردن میز قبل از درس خواندن.

تا کنون چه کارهایی کرده ام؟

از آشنایی من با واژه ی اهمالکاری مدت چندان زیادی نمی گذرد، در حدود یک سال. از آن پس مدام در تقلا و جستجو برای آشنایی هر چه بیشتر با این قاتل زمان بوده ام. تنها موفق شده‌ام یک کتاب در رابطه با اهمالکاری مطالعه کنم و بیشتر از آن کتابی نیافته ام. البته کتابی که به من توصیه شده باشد، وگرنه کتاب در این موضوع زیاد است اما من به دنبال توصیه برای انتخاب و مطالعه کتاب‌ها هستم. با وجود این بیشتر از هر چیزی سعی کرده مطالب جسته و گریخته ای را که در اینترنت یافتم مطالعه کنم که به عنوان یکی از بهترین مطالب می‌توان به مطلب صدرا با عنوان چشم در چشم تنبلی اشاره کرد.

درخواست من از شما چیست؟

درخواست های من از شما دوستان و همراهان گرامی به شرح زیر می باشد.

 • معرفی کتاب، مقاله، دوره آموزشی، ویدئو و هر نوع رفرنسی که بتواند کارگشا باشد.

 • به اشتراک گذاشتن تجربیات تلخ و شیرین به همراه شکست ها و پیروزی هایتان در این زمینه

 • معرفی این صفحه به دوستان خود

 • معرفی آن دسته از دوستان شما که می‌توانند در این زمینه یاری برسانند

مجدداً متذکر می‌شوم که قصد من از انتشار چنین پستی، کمک گرفتن و استفاده از تجربیات خواننده گان وبلاگ می باشد. علاوه بر آن امیدوارم با ثبت این موضوع در وبلاگ شخصی خودم بتوانم کمک هر چند کوچکی به افراد دیگری که قصد دارند شخصیت بهتری از خود بسازند داشته باشم. همچنین تمام تلاش خود را به کار خواهم برد تا راه حل‌های ارائه شده را به کار بسته و از منابعی که توسط دوستان معرفی می شود،‌بیشترین استفاده را ببرم و تا زمان مرتفع ساختن یا بهبود این مشکل، پست های دیگری در این زمینه با خواننده گان وبلاگ به اشتراک خواهم گذاشت.

0
عباس شکیبا

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

2 Comments

 1. اینترنت سچ کن مطالب فوق العاده ای پیدا میکنی ؟
  بولت ژورنال هم خیلی کمک میکنه

  1+
  1. دوست عزیزم سلام. خیلی خوشحالم که کامنت شما رو می بینم.
   به خاطر معرفی بولت ژورنال ممنونم. تا به حال اصلا از وجود چنین روشی اطلاع نداشتم.

   امیدوارم کامنت های بیشتری از شما ببینم و بیشتر و بیشتر بتونم از دانش و اطلاعات شما استفاده کنم.

   0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *