free hit counter code
نوشتن,  وبلاگنویسی

دروغ بزرگی به نام سئو در وبلاگ نویسی!

همه ی ما وبلاگ نویس ها گول خورده ایم! همزمان با هیاهوی ورود شبکه های اجتماعی، وبلاگ هایی که با هدف تجاری در حال فعالیت بودند، خواسته یا ناخواسته همه ی ما را به این سمت بردند.

آنقدر از سئو و ترفند ها و … گفتند و خواندیم که دست آخر نتوانستیم و ترسیدیم از وبلاگ نویسی.

آنقدر از تولید محتوا ، محتوای ویروسی، الگوریتم های گوگل، پاندا و پنالتی و … در گوشمان خواندند که دیگر وبلاگ نویسی شد یک غول به تمام معنا! و اینگونه شد که وبلاگ نویسی یک کار سخت در نظر ما جلوه کرد، کاری بس سخت و حرفه ای! که هیچگاه نباید از آن لذت برد.

وبلاگ نویسی شد خرمن کوفتن که این روزها مرد کهنی برایش پیدا نمیشود! همه این وبلاگ های تجاری که در پس نوشتن به دنبال اهداف خود و جلب بازدید کننده هستند، خواسته یا نا خواسته قصد دارند با بزرگ جلوه دادن وبلاگ نویسی و ساختن غولی از آن ، سعی دارند وبلاگ نویسی و تولید محتوا را به انحصار خود در آورده و گوی سبقت را از دیگران بربایند.

از طرفی با خالی بودن عریضه، وبلاگستان فارسی جولانگاهی خواهد بود برای این قشر که با خالی دیدن میدان به تاخت و تاز و یکه تازی پرداخته و هم چنان بیش از پیش در پی دور کردن هر چه بیشتر دیگران از وبلاگ نویسی هستند.

وبلاگ نویسی عرصه ای است برای به اشتراک گذاشتن نظرات و عقاید! فارق از تمام الگوریتم ها، سئو، طراحی و … که با آلوده شدن به این موارد روز به روز از هدف اصلی وبلاگنویسی دور تر خواهیم شد.

چه بسیار وبلاگ هایی سراغ دارم که کم ترین اهمیتی به سئو، ترفند ها و نکات نداده اما هم چنان از مخاطب بسیار برخوردار اند.

نوشتن یعنی همان وبلاگ نوشتن، فارغ از درست نوشتن یا غلط نوشتن، رعایت کردن یا نکردن اصول وبلاگ نویسی، اگر از سر شوق باشد، و از دل برآمده باشد، لاجرم بر دل می نشیند! زمانی که یک نوشتار بر دل نشست! همه چیز تمام است.

قلب و احساس از هر قدرتی بالاتر و والاتر است! چون پای دل به میان آمد، باید خط بطلانی بر تمام الگوریتم ها و تکنیک های سئو و هر آنچه که به عنوان قوانین وبلاگ نویسی ذکر شده است، کشید.

مطلبی که بر دل بنشیند، نویسنده ای که عقایدش بر دلها نشسته باشد، دیگر هیچ نیازی به موتور های جستجو و تبلیغات و … نخواهد داشت. زیرا مخاطبان دست به کار شده و در جهت معرفی و نشر هر چه بیشتر مطالب وبلاگ مورد پسند خود تلاش خواهند نمود!

هر کس به طریقی در این راه خواهد کوشید، یکی با اشتراک گذاشتن مطالب در شبکه ی دوستان خود، دیگری با معرفی در گپ و گفت های روزمره و … و اینگونه می شود که تمام سحر و جادوی سئو باطل شده و وبلاگ مد نظر برخلاف انتظار رشد خواهد کرد.

همه ی ما ذاتا نویسنده ایم! اشتیاق به نوشتن تا زمانی که آن را سرکوب نکرده باشیم، همراه ماست. کافیست خود را از این قید و بند ها رها کنید تا خودی را ببینید که تا پیش از این هرگز ندیده بودید!

توجه بیش از حد به سئو و نوشتن مطالب عالی، ما را در دام همیشگی کمالگرایی گیر انداخته است. اما باید توجه کرد که نوشتن از هر چیزی مهم تر است، حتی از سئو! برای فرار از این دام تنها یک راه وجود دارد، شروع کردن. پس اگر در اعماق قلب خود به نوشتن علاقه مند هستید، تمام این حرف ها را رها کرده و فقط شروع کنید!

 

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

۳ دیدگاه

 • وکیل تل

  شدیدا با حرف هاتون موافقم
  وبلاگ نویسی به معنای واقعی خودش مناسبتی با این مفاهیم فنی و تبلیغاتی نداره
  وبلاگ نویسی واقعی باید از سر دل باشه
  به نظر من که گاهی آدم باید برای دلش بنویسه نه برای کسی که میخونه
  اینطوری قطعا خواننده هم پیدا می کنه
  من قدیم ها خیلی وبلاگی بودم اما چند وقت ازش دور بودم
  الان چند وقتیه دارم وبلاگ می خونم و لذت می برم
  واقعا حس خوبی به آدم میده

  0
 • مخاطب شما

  سلام و وقت بخیر.به عنوان یک بلاگفایی سابق تشکر می کنم از این مطلب شما درباره وبلاگ نویسی. تجربیات زیادی در این حوزه دارم و اخیرا ناگزیر شده ام به خاطر معذوریت هایی با هویت گمنام بنویسم.
  خوشحال می شوم بیشتر با هم در ارتباط باشیم.

  0

دیدگاهتان را بنویسید