free hit counter code
وبلاگنویسی

مردم از کجا این همه مطلب برای وبلاگ تهیه می کنند؟

همین چند روز پیش بود که با دیدن آرشیو پر و پیمان وبلاگ جادی نوشتن این مطلب به ذهنم خطور کرد. جادی حتی در قسمتی از وبلاگ خود پست هایی را که در سالهای قبل در همین روز منتشر کرده است را به نمایش گذاشته است! اگر وبلاگ شما بازدید کمی دارد، توصیه می کنم به این بخش از وبلاگ جادی سر نزنید 🙂

ممکن است به تازگی وبلاگ نویسی را شروع کرده باشید و به خاطر نداشتن بازدیدکننده یا کامنت ، کم کم از وبلاگ نویسی دلسرد شده و به فکر رها کردن وبلاگ نویسی باشید! شاید هم مثل خود من چندین بار پیش از این به وبلاگ نویسی مشغول بوده اید اما در نهایت عطایش را به لقایش بخشیده باشید. آنچه که در این موارد آتش به دل شما خواهد زد بازدید از وبلاگ هایی است که پر از مطالب مختلف هستند. به طور حتم دلسردتر از پیش شده و عزم و اراده ی شما را برای ترک وبلاگ نویسی جدی تر و راسخ تر خواهد شد.

با دیدن آرشیو پر پیمان یک وبلاگ و کلی مطلب مرتبط با یک موضوع خاص، به این فکر خواهید کرد که شما هرگز نخواهید توانست وبلاگی مانند این و با این همه مطلب داشته باشید. احتمالا اولین سوالی که از خود خواهید پرسید این خواهد بود که:

ایده ی نوشتن این همه مطلب از کجا آمده است؟

در اینگونه موارد به این فکر خواهید کرد که چرا دیگران قادر به نوشتن این همه پست هستند اما حتی پیدا کردن موضوع و ایده ی مناسب تا این حد برایتان سخت است چه رسد به نوشتن یک مطلب با حداقل سه پاراگراف! حتی ممکن است با خود بگویید من هرگز نمی توانم وبلاگی مانند این داشته باشم! 🙁

اجازه بدهید اعتراف کنم که من هم گاهی از این فکر ها می کنم! 🙂

از زاویه ای دیگر نگاه کنید!

نکته ی حائز اهمیت در اینگونه موارد دقت کردن به تاریخ انتشار مطالب می باشد. با کمی دقت پی به این نکته خواهید برد که این مطالب یک شبه نوشته نشده و طی ماه های‌ طولانی و نتیجه ی ساعت ها فکر کردن، تایپ کردن، پاک کردن و از نو تایپ کردن می باشد.

گر صبر کنی ز غوره حلوا سازند

توصیه می کنم به نوشتن ادامه داده و هرگز دلسرد نشوید. رمز موفقیت در ممارست و حرکت رو به جلو می باشد، هر چند که این حرکت کند باشد یا کم باشد. به نوشتن ادامه دهید ولو به اندازه نوشتن یک جمله!

در مطالب بعدی به راهکار هایی برای بهبود نوشته ها و نگارش آن اشاره خواهم کرد. آیا تجربه ی مشابهی دارید یا مطلبی هست که بخواهید عنوان کنید؟ در بخش نظرات منتظر شما هستم.

 

بعد از خواندن این مطلب چه کنم؟

میتوانید مطلب “9 دلیلی که نوشتن را سخت می کنند، بشناسید!!” را بخوانید.

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید