free hit counter code

معرفی/پیشنهاد کتاب؛ اثر مرکب

“لذت بخش تر از خواندن یک کتاب، مطالعه دوباره ی آنست!” حدود یکسال پیش بود که جمله ای با این مضمون را خواندم و بعد از گذشت اندک زمانی، با این جلمه مواجه شدم: “کتاب های زیاد خواندن دردی را دوا نمی کند!، کتاب های خوب را باید زیاد خواند!” ترکیب این دو جمله باعث شد تا تصمیم بگیرم این مطلب را منتشر کنم. پیش از کتاب ثروتمندترین مرد بابل را معرفی کرده بودم. اما امروز قصد دارم در مورد کتاب اثر مرکب از دارن هاردی بنویسم.

 

عمل به توصیه ی فروشنده کتاب!

زمانیکه سال قبل برای خرید کتاب رفته بودم و در میان چندین و چند جلد کتاب در حالی که تلاش می کردم یک عنوان را انتخاب کنم، فروشنده اجازه خواست تا کتابی به من معرفی کند. در حالی که ایشان کتاب اثر مرکب را با آن جلد قرمز رنگ خیره کننده اش به دست من می داد، افزود: “این کتابی است که هر کسی که آن را برده است، از آن راضی بوده است و یکی از بهترین کتاب ها در این حوزه است” چند صفحه ای از کتاب را ورق زدم و در نهایت به توصیه فروشنده عمل کردم و کتاب را خریدم.

 

اثر مرکب از معدود کتاب هایی بود که تا این حد از خواندنش لذت برده ام. خواندن این کتاب بی نهایت برایم جذاب بود و زمانی که مطالعه آن را تمام کردم، آن را در بهترین قسمت کتابخانه ی کوچک ام گذاشتم تا دوباره مطالعه اش کنم. اثر مرکب چنان تاثیری بر من گذاشت که پس مطالعه ی آن بسیاری از مطالب وبلاگ را براساس آن نوشته ام. مثل توسعه فردی با قدم های کوچک و یا قسمت چالش های سی روزی و خصوصا ختم قرآن با روزی یک آیه و موارد بسیار دیگر …

 

 

خلاصه ای موضوع کلی کتاب اثر مرکب

اثر مرکب سعی دارد اهمیت قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیت را یادآوری کند و این تلاش را به خوبی در تمامی حوزه های مادی و معنوی از ثروت و پول گرفته تا روابط عاطفی و سلامتی و … انجام داده است. در بخشی از کتاب، دارن هاردی، ۳ فرد مختلف را که در لحظه ی حال و در وضعیت یکسانی از نظر سلامتی و درآمد هستند را مورد بررسی قرار می دهد. یکی از این اشخاص تصمیمی بسیار کوچک در جهت رشد و ارتقا وضعیت فعلی خود می گیرد، دیگری تصمیمی به ظاهر بی اهمیت در جهت تفریح بیشتر و شخص سوم نیز، با انجام برخی از کارهای کوچک، وضعیت کنونی خود را حفظ می کند. بعد از ۲۷ ماه، نتیجه ای که هر یک از این اشخاص می گیرند، کاملا متفاوت است!

 

اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی، کتابی است که مطمئنم از مطالعه ی آن لذت فراوانی خواهید برد. این کتاب آنقدر خوب و عالی به تاثیر رفتار ها و تصمیمات کوچک پرداخته است که قطعا شما را نیز مانند بسیاری از خواننده گان خود تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر این کتاب را مطالعه کرده اید، برایم بنویسید که آیا از آن ناراضی بوده اید؟

0

۴ thoughts on “معرفی/پیشنهاد کتاب؛ اثر مرکب

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه عباس شکیباورود به فروشگاه