free hit counter code
نوشتن

نوشتن و باز هم نوشتن!

زمانی که برای اولین بار تصمیم به نوشتن گرفتم، مثل همه ی تازه وارد های این عرصه، ابدا نمی دانستم که در مورد چه چیزی بنویسم. اما رفته رفته در این راه، مسیر برایم روشن و هموار شد. اکنون آنقدر مطلب برای نوشتن دارم که نمی دانم اول کدام یک را بنویسم! چه چیزی باعث شد تا نوشتن برایم آسان شود؟

 

دو دلیل بزرگ برای پیشرفت در نوشتن

زمانی که نوشتن را شروع کردم، تقریبا بدون هدف خاصی در حال حرکت بودم، اما رفته رفته با شکل گرفتن اولین مطالب، نقشه ی راهم نیز آشکار شد و پس از آن نوشتن آسان تر شد که در این راه می توانم به دو دلیل مهم اشاره کنم. مدام بنویسید، هر چیز کوچک و بزرگی را بنویسید و اینکار را آنقدر ادامه دهید که از نوشتن نترسید. در حین نوشتن، ایده ها یکی یکی به ذهن تان خطور خواهد کرد. بارها برایم پیش آمده است که در هنگام نوشتن یک مطلب، مطالب بعدی به ذهنم رسیده باشد.

 

دومین دلیل مطالعه کردن است! البته منظورم لزوما مطالعه ی کتاب نیست، مطالعه ی وبلاگ و نوشته های دیگران می تواند ایده های خوبی به شما بدهد. حتی تماشای فیلم و شنیدن پادکست و هر چیزی که می تواند به عنوان ورودی در نظر گرفته شود، اثر بخش خواهد بود. برای دریافت خروجی ابتدا باید مواد اولیه وارد سیستم شود. ورودی و مواد اولیه برای نوشتن، مطالعه است!

 

نتیجه; نوشتن آسان ترین کار دنیاست اگر..

در این مدت یک سال آموخته ام که نوشتن می تواند آسان ترین کار دنیا باشد، اگر فقط پای در مسیر گذاشته و شروع کنید به حرکت کردن. نگران نوشتن مطالب جدید نباشید! به شرط اینکه در مسیر باشید حتی با سرعت کم، باز هم ایده ها کم کم به شما الهام خواهد شد!

1+

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید