free hit counter code

پرداخت بدهی ها به کمک ثروتمندترین مرد بابِل

در پستی که اخیراً با نام ثروتمندترین مرد بابل؛ کتابی که هر ثروتمندی باید بخواند! منتشر کرده بودم،‌ در مورد کتابی ۱۷۶ صفحه‌ای نوشتم که بسیار من را تحت تأثیر خود قرار داده بود. کتاب با داستان مرد ثروتمندی به نام آرکاد شروع شده و با پیش رفتن داستان، آرکاد راز ثروتمند شدن خود را در اختیار دوستان خود و البته خوانندگان کتاب قرار میدهد.

در ادامه ی کتاب به داستان دیگری در مورد جوانی که بدهی فراوان دارد می رسیم. این جوان برای فرار از پرداخت بدهی های خود، از شهر خود فرار کرده و در نهایت هنگامی که عضو یک گروه راهزن شده است به بردگی گرفته می شود.

 

تصمیم بزرگ به همراه یک نقشه

حالا این جوان که روزگاری مردی آزاد بوده است و نمی‌تواند یوغ بردگی را بر گردن خود ببیند، به کمک همسر اربابش و شتری به او می‌دهد موفق به فرار شده و به شهر خود باز می گردد. زمانی که این جوان به شهرش برمیگردد تصمیم می‌گیرد که تمام بدهی ها خود را پرداخت کرده و همچون گذشته آزاد مرد باشد. این جوان به کمک شخصی راهی برای پرداخت بدهی هایش پیدا می کند.

این روش امتحان خود را پس داده است

در همین بین این جوان بدهی های خود را پرداخت می کند شروع می‌کند به حک کردن ماهانه راه خود برای پرداخت بدهی و خاطرات مربوط به آن بر روی لوحه های گِلی. زمانی که این الواح گِلی کشف می شوند، یکی از محققین پس از ترجمه ی لوحه ها تصمیم می‌گیرد این روش را به همراه همسر خود امتحان کند که در نهایت با موفقیت می‌تواند از شر بدهی های خود خلاص شود و در نامه ای درستی این روش را برای همکاران خود شرح داده و آنها را نیز به استفاده از این روش دعوت می کند.

چطور بدهی هایم را پرداخت کنم؟

روش این مرد جوان از این قرار بود! وی به کمک یک دوست نقشه ای برای پرداخت بدهی های خود در نظر می‌گیرد که از این قرار می باشد. دوست این جوان به او پیشنهاد می‌دهد که هفت دهم از درآمد خود را صرف امرار معاش و زندگی خود و همسرش کند. یک دهم از درآمد خود را پس انداز کرده و مابقی آن یعنی دو دهم دیگر را بابت بدهی های خود بین طلب کاران تقسیم کند.

 

 

هر چند که دو دهم از درآمد مقدار کمی برای پرداخت بدهی ها می باشد، اما این جوان با طلب کاران خود وارد مذاکره شده و آن‌ها را از برنامه ی خود مطلع کرد. هر چند که در این راه برخی از طلب کاران ناملایمت نشان دادند ولی در نهایت این جوان آن‌ها را متقاعد می‌سازد که با روش وی برای پرداخت بدهی ها موافقت کنند. به این ترتیب جوان مذکور هر ماه مقدار کمی از درآمد خود را بدون اینکه به زندگی و امرار معاش وی لطمه ی چندانی وارد شود،‌ بین طلب کاران خود تقسیم نموده و در نهایت پس از پرداخت تمام بدهی های خود، وارد تجارت شده و به تاجری بزرگ بدل می شود.

 

همین الان با طلب کاران خود وارد مذاکره شود!

تمامی موارد فوق در لوحه هایی گِلی که از خرابه‌های بابِل بدست آمده است حک شده‌اند و فارق از واقعی بودن یا خیالی بودن این داستان، برای پرداخت بدهی ها این راهی کاملاً منطقی به نظر می رسد. پس اگر شما بدهی دارید، بدون معطلی این کار را انجام دهید. برای قدم اول می‌توانید با طلب کاران خود صحبت کنید و آن‌ها را در جریان تصمیم خود بگذارید.

 

بعد از خواندن این مطلب چه کنم؟

می توایند مطلب «ثروتمندترین مرد بابل؛ کتابی که هر ثروتمندی باید بخواند!» را بخوانید!

0

دیدگاهتان را بنویسید