free hit counter code

چرا نوشتن این همه سخت است؟

قبل از هر چیزی باید اشاره کنم این مطلب در ادامه مطالب چالش وبلاگ نویسی ای است که آقای لامعی ترتیب داده است، نوشته شده است. برای خواندن مطالبی که پیش از این در وبلاگ نوشته شده است به دسته بندی چالش مراجعه فرمایید.

در صورتی که علاقه مند به شرکت در چالش هستید، همین الان شروع کنید به نوشتن! اگر نمی دانید چه بنویسید، مطالب پیشین وبلاگ و دیگر دوستان همچون آقای لامعی می تواند ایده های خوبی به شما دهد. یکی از بهترین نوشته هایی که در این زمینه می توانم به شما معرفی کنم، نوشته ای است با عنوان چرا نوشتن این همه سخت است؟

در این مطلب توصیه هایی برای راه و رسم نوشتن و نویسندگی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در قسمتی از این نوشته می خوانیم:

زمانی که قلم به دست میگیرید و شروع به نوشتن میکنید طبیعیه که تا چند خط اولش رو میتونید بنویسید ولی بازی از اونجایی شروع میشه که کم میارید و اینجا یه نکته خیلی کلیدی هست و اونم اینه که قلم از کاغذ نباید جدا بشه، همین .

ماحصل تمام تکنیک های نوشتن می تواند همین یک جمله باشد.

به طور حتم برای شما پیش آمده است که هنگام وبلاگنویسی مدت مدیدی به صفحه سفید پیش روی خود خیره شده و فکر کنید که چه باید بنویسید؟ و یا ممکن است ساعتها در وبلاگ ها و وبسایت های مختلف به دنبال ایده ای برای مطلب بعدی خود باشید. با اینکه ایده گرفتن از مطالب دیگران بسیار مفید می باشد اما باید بدانید که هیچ چیز مانند نوشتن به شما در خلق ایده هایتان کمک نخواهد کرد.

به دلیل نداشتن تمرکز کافی، نوشتن همیشه سخت به نظر می رسد!

به نظر شما هنگامی که در ابتدای راه هستید و تازه شروع کرده اید به نوشتند چه مدت زمان باید صرف نوشتن کرد؟ این مدت زمان بسته به هر کس می تواند متغیر باشد. البته آن هم با تمرکز کامل! یعنی مدت مشخصی از زمان خود را فقط به نوشتن اختصاص دهید.

همانطور که قبلاً هم اشاره شده بود بهبود کیفیت مطالب یک امر مستمر است که نیاز به زمان تمرین و ممارست زیادی دارد. به طور حتم همانگونه که بسیاری از حرفه ای ها نیز در اوایل نوشتن، قادر به خلق نوشته های عالی نبوده اند و با تمرین به جایگاه فعلی رسیده اند، شما هم قادرید با تمرین و پشتکار کافی به همان نقطه ای برسید که موفق ترین افراد حال حاضر رسیده اند.

 

2+

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه عباس شکیباورود به فروشگاه