free hit counter code

چرا در وبلاگ نویسی شکست می خوریم؟

در این مطلب سعی بر آن دارم تا یکی از مهم ترین علت هایی که باعث شکست خوردن یک وبلاگ شده و عزم و اراده ی شما را برای نوشتن وبلاگ سست می کند، بررسی کنیم.

مدت هشت ماه است که وبلاگ نویسی را مجددا شروع کرده ام. در این مدت فراز و نشیب های بسیاری در زمینه ی انتشار مطالب داشته ام. با نظر گرفتن دورخیزی که برای هدف پیش رو یعنی هر چه سریعتر رسیدن به صدمین پست وبلاگ، تصمیم گرفته ام بصورت روزانه مطالبی را در وبلاگ منتشر کنم.

از طرفی تعهد به نوشتن حداقل ۶۰۰ کلمه در هر پست و چند معیار دیگر باعث بوجود آمدن چالش های جدیدی برایم شده است. که بارزترین آنها به مدت زمان نوشتن یک مطلب با توجه به استاندارد های شخصی ام می باشد.

به عنوان مثال نوشتن مطلب “کوله پشتی ۹۶ عباس شکیباچهل و پنج دقیقه زمان از من گرفت. برای خیلی ها صرف این مدت زمان امکان نداشته و حتی خود من نیز برخی از روزها امکان صرف این زمان را ندارم.

آزمون و خطای اول راه را در نظر بگیرید

مثل هر کاری که در ابتدای راه با چالش های بی شماری دست و پنجه نرم کرده و مدت ها زمان خود را صرف پیدا کردن راه حلی برای مسائل ساده و پیش پا افتاده می کنید، وبلاگ نویسی نیز در ابتدای راه نیازمند صرف وقت بسیار و آزمون خطا می باشد.

نوشتن بدون صرف زمان و تحقیق امکان ندارد

برای موفقیت در وبلاگ نیاز به نوشتن دارید و نوشتن نیاز به صرف وقت و تحقیق کردن دارد. علاوه بر آن برای یافتن سبک نگارش خود باید مدت ها مشغول نوشتن باشید. حتی زمان هایی که مشغول نوشتن نمی باشید نیز به دنبال موضوعی برای نوشتن باشید، که همین امر باعث خستگی بیش از حد شما در نوشتن خواهد شد.

در همین رابطه بخوانید: باز هم برای وبلاگ تان مطلب کم آورده اید! پس یک تمرین سخت در پیش دارید! تمرین ۲۰ ایده

تایپ کردن نیازمند صرف زمان است

پس از اینکه موضوع پست خود را یافتید باید مقداری زمان صرف نوشتن، تایپ کردن، اعمال تغییرات و اصلاحات، نظم و ساختار بخشیدن به نوشته و احیانا وارد کردن لینک ها و تصاویر شوید.

علت شکست وبلاگ ها چه چیزی است؟

مهم ترین علتی که باعث شکست بسیاری از وبلاگ ها می باشد، نداشتن وقت کافی برای تهیه و تدوین مطالب وبلاگ می باشد. پیش از شروع به وبلاگ نویسی مشخص کنید که قصد دارید چه مقدار وقت برای نوشتن و بروزرسانی وبلاگ خود صرف کنید؟

در نظر داشته باشید که این زمان تنها صرف نوشتن مطلب خواهد شد و می بایست زمان های مربوط به مطالعه، تحقیق و یافتن ایده را نیز به آن اضافه کنید. از این رو چالش زمانبندی در وبلاگ نویسی را می توان در نهایت فرصتی برای برنامه ریزی و توسعه فردی در نظر گرفت. با توجه به مطالب ذکر شده، آیا می توانید رابطه ی بین وبلاگ نویسی و توسعه ی فردی را تشریح کنید؟

بعد از خواندن این مطلب چه کنم؟

می توانید مطلب “چرا نوشتن این همه سخت است؟” را بخوانید.

0

دیدگاهتان را بنویسید

فروشگاه عباس شکیباورود به فروشگاه