free hit counter code
توسعه فردی,  شخصی

چسباندن برگه دوستت دارم در مکان مخصوص 🙂 ( گامی در جهت روابط بهتر )

در تلاش های سی روزِ موارد مختلفی را در موضوعات و قسمت های زیادی از زندگی انجام دادم. یکی از این موارد بهبود روابط عاطفی در خانواده بود. ایده ی این تلاش های سی روزی از تلفیق خواندن کتاب اثر مرکب و دیدن یک تدتاک از مت کاتس ایجاد شد همچنین  قدرتی که در تکرار است را نیز نمی توان انکار کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتم در قالب گامی کوچک اما تکراری را برای مدت سی روز برگه ای را در مکان مشخصی از خانه بچسبانم.

 

قدرت کلام

نمی توان قدرتی که در کلمات نهفته است را هیچگاه نادیده گرفت. کلام همچون شمشیری در دو لبه است که با استفاده ی صحیح از آن می توان به نتایج عالی دست یافت. به زبان آوردن علاقه ای که به شخصی دارید، حس بسیار خوبی به ایشان خواهد داد. حتی اگر در عمل و با رفتار خود بارها و بارها این علاقه را ابراز کنید، باز هم نمی توان بدون گفتن عبارت “دوستت دارم” این حس را کامل منتقل کرد. در زمانی که به دنبال ایده های تلاش های سی روزی بودم، یکی از گزینه ها همین قدرت کلام و قدرت عبارت “دوستت دارم” بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم برای سی روز روزانه برگه ای که روی آن نوشته شده است “دوستت دارم” را به همسرم بدهم.

به این دلیل نوشتن را انتخاب کردم چون با گذشت زمان این برگه ها می ماند و مانع از فراموش شدن این روزها و این تلاش های می شود. علاوه بر آن روی برگه ها نیز تاریخ را ثبت می کردم. ( داخل پرانتز این را هم بگویم که خانم ها تبحر خاصی در نگهداری از هدایا و حتی کوچکترین مواردی که به ایشان می سپارید دارند )

 

کمی چاشنی!

برای اینکه کمی قضیه را بیشتر جذاب کنم و حس کنجکاوی و انتظار کشیدنِ طرف مقابل را برانگیزم، تصمیم گرفتم مکانی را برای اینکار در نظر بگیرم و برگه ها را در ساعت های مختلفی از روز ( یک روز صبح، یک روز ظهر و .. ) در آن مکان بچسبانم که البته تا حدود زیادی نیز به این مهم دست پیدا کردم :)‌

مکانی که در نظر گرفته شده بود، پشت درب یکی از کمد های پر استفاده از خانه بود!‌ البته هنوز هم پلاستیکی که به پشت در کمد چسبانده بودم تا این برگه ها به جای چسب زدن به خود درب کمد، به آن بچسبانم هنوز هم هست :)‌ با گذشت چندین ماه، هر زمان که به اینکار فکر می کنم، حس خوبی در من ایجاد می کند و در مورد همسرم نیز همین طور بوده و ایشان هم اذعان داشتند که علاقه ی زیادی نسبت به انجام این کار داشتند.

 

تعهد یا … ؟

هدفگذاری من برای انجام این کار ۳۰ روز بود و با اتمام این زمان، وقتی که برای روز سی و یکم نباید برگه ای را به این مکان می چسباندم، کمی احساس ناخوشایند به من دست می داد. اما باز هم مانع خودم شدم و دیگر برگه ای در این مکان قرار ندادم. چرا که می دانستم اگر این کار را انجام دهم، برای غافلگیری های بعدی و تلاش های بعدی دستانم چندان باز نخواهد بود!  چند هفته بعد از انجام این کار، بر روی آن پلاستیک که هنوز پشت درب آن کمد بود، چیز های دیگری چسباندم و که خود چالشی دیگر بود و موجب تجربه کردند احساس بسیار خوشایندتری شد 🙂

 

قدرت تکرار و نتایج بزرگ با گام های کوچک

شاید اینکه برگه ای که رویش نوشته شده باشد “دوستت دارم” چیز چندان خاصی نباشد و بسیار کوچک به نظر برسد، اما حسی که از انجام این کار تجربه کردیم بسیار بسیار بزرگ و لذت بخش بود و تا همیشه در ذهن هر دوی ما خواهد ماند 🙂 توصیه می کنم حتما این کار را انجام داده و شما نیز این حس زیبا را تجربه کنید. برایم بنویسید که چرا حاضر به انجام اینکار نیستید؟

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید