free hit counter code

چطور درآمد غیر فعال داشته باشیم؟

اگر درست خاطرم باشد، برای اولین بار در کتاب اثر مرکب از دارن هاردی، با عبارت درآمد غیر فعال آشنا شدم. از همان زمان این سوال در ذهنم شکل گرفت که چگونه می توانم درآمد غیر فعال داشته باشم. در این مدت چندین روش را امتحان کرده ام و هنوز هم به دنبال روش های جدید هستم. در این مطلب قصد دارم به یکی از ایده های که می تواند به درآمد غیر فعال بیانجامد، بپردازم.

پیش از این چندین کسب و کار کوچک را ایجاد و رهبری کرده ام. هر زمان که ایده ای به من الهام می شود، تمام تلاش خودم را می کنم تا با کمترین امکانات و در کوتاهترین زمان ممکن آن را عملی کنم. حتی کسب و کارهایی داشته ام که فقط به مدت یک یا دو ماه آنها را ادامه داده ام. معمولا برای هر یک از کسب و کار ها هدفی در نظر می گیرم و زمانی که به آن هدف برسم در مورد ادامه دادن یا ندادن آن کسب و کار تصمیم گیری می کنم. به عنوان مثال هدف من در یکی از کارها، رسیدن به درآمد یک میلیون تومان بود، که در مدت دو ماه آن رسیدم. معمولا سعی می کنم عملی کردن ایده هایم علاوه بر کسب تجربه، به درآمد هم برسند ( هر چند کم ).

 

اخیرا در هنگام وبگردی، ایده ی دیگری به من الهام شد که بلافاصله دست به کار شدم تا بوسیله ی امکانات موجود آن را عملی کنم، ایده ای که می تواند یک راه عالی برای کسب درآمد غیر فعال باشد. علاوه برآن نیازی به سرمایه اولیه ندارد و حتی می توان با سرمایه ی صفر آن را راه اندازی کرد ( همان کاری که من انجام دادم )

فروشگاه خاص باش

فروشگاه خاص باش، که چند روزی است در حال کار کردن روی آن و ایجاد آن بر روی بستری رایگان هستم، همان ایده ای است که برای رسیدن به درآمد غیر فعال به من الهام شد. از آنجا که تمامی محصولات این فروشگاه مربوط به سیستم های همکاری در فروش می باشد، به عنوان مدیر این فروشگاه هیچ سرمایه ای برای محصولات، انبارداری و … نیاز ندارم.

توضیحات زیاد دیگری در مورد این ایده و ایده های بعدی آن و سوالاتی مثل اینکه چرا فروشگاه خاص باش و سایت شخصی ام جدا از یکدیگر هستند؟ چرا از وردپرس یا سیستم های حرفه ای دیگر برای راه اندازی فروشگاه استفاده نکرده ام!؟ و … باقی مانده است، که در مطالب بعدی به آنها اشاره خواهم کرد. اما فعلا پیشنهاد می کنم، سری به فروشگاه خاص باش بزنید (:

0

دیدگاهتان را بنویسید