free hit counter code
چالش,  وبلاگنویسی

چطور یک مطلب خوب برای وبلاگ مان بنویسیم؟

تا به حال چندین مطلب در رابطه با راه روش نوشتن مطلب برای وبلاگ و ایده های زیادی ارائه داده ام. در این مطلب قصد دارم به وبلاگ نویسی از زاویه ی دیگری نگاهی بیاندازم.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید بدان معناست که احتمالا وبلاگنویس هستید و یا به وبلاگنویسی علاقه دارید. پس می توان حدس زد که پیش از این بارها عباراتی همچون چطور وبلاگنویس شویم؟ ، ایده ی مطالب وبلاگنویسی ، وبلاگنویسی در سه سوت یا کمتر! و موارد مشابه را گوگل کرده اید و هنوز هم به دنبال راه های جدید هستید.

اگر مدام در حال فکر کردن به وبلاگنویسی هستید بدان معناست که حرف هایی برای گفتن یا نوشتن دارید. با این اوصاف چرا شروع کردن وبلاگنویسی سخت است؟ یکی از دلایل تعلل در شروع کردن می تواند ضعف در مهارت نوشتن باشد، به این معنا که اکثر اوقات یک مفهوم یا موضوع در ذهن داشته اما آنقدر سردرگم هستید که نمی دانید از کجا و با چه کلماتی شروع کرده و به کجا برسید! گاهی اوقات هر چه بیشتر فکر می کنید، کلمات کمتری برای انتقال افکار و انچه در ذهن دارید، خاطر می آورید.

خبر خوب این است که این مشکل ربطی به وبلاگ و وبلاگ نویسی ندارد! یعنی باید به جای عباراتی که در بالا ذکر شد، چیز هایی مثل چطور نویسنده شویم!؟ را گوگل کنید و کمی هم به دنبال ارتقای مهارت نوشتن باشید! مثل هر مهارت دیگری با تمرین و آزمون و خطا می توانید این مهارت را در خود رشد دهید اما نوشتن هم برای خود قاعده و قانونی داشته و پیش از شما هزاران نفر نوشته و می نویسند! خوشبختانه این افراد تجربیات خود را در مواردی به اشتراک گذاشته اند که با استفاده از این تجربیات می توانید مهارت نوشتن خود را با سرعت هر چه تمام تر ارتقا دهید.

ذکر این نکته که فقط مطالعه ی این موارد کارگشا نبوده و همزمان با آن به تمرین نیاز دارید. در مطلب بعدی به بررسی یکی از بهترین راه ها برای یادگیری این قواعد که خود من نیز تجربه اش کرده ام خواهم پرداخت.

 

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید