free hit counter code
کتاب

کتاب هایی که در نیمه ی راه تنهایشان می گذارم!

به طور حتم هر کتاب و فیلمی ارزش خواندن و دیدن را ندارد. در این بین آنچه مشخص می کند که زمان رها کردن یک کتاب رسیده است، خود شما خواهید بود.

انسان دائما در حال تغییر است، هر روز باور ها و عقاید، سلیقه ها و خواسته های انسان در حال تغییر است. یکی از عواملی می تواند بر این موارد تاثیر گذارد، شرایط موجود می باشد.

کتابی که امروز جذاب به نظر می رسد، در شرایط و زمان دیگری نه تنها جذاب به نظر نرسیده که بلکه خواندن آن تلف کردن وقت خواهد بود. پس لطفا دقت داشته باشید، آنچه در ادامه ذکر خواهد شد صرفا دیدگاه من نسبت به کتاب پیش رو ( در شرایط فعلی بنده ) می باشد.

کتاب تارک دنیا مورد نیاز است یکی از کتاب هایی است که در لیست خود برای خواندن قرار داده بودم. کتاب متشکل از ده داستان می باشد. در فرصت پیش آمده ی امروز تعداد پنج داستان ابتدایی را مطالعه کردم. پس از مطالعه ی پنجمین داستان، تصمیم گرفتم کتاب را تا زمانی که احتمالا نظرم عوض شود ببندم و از خواندنش صرف نظر کنم.

دلیل نگارش این نوشته، ثبت تجربه ام در زمینه ی مطالعه این کتاب و در آینده کتب دیگریست که تمایل چندانی به خواندن آن ندارم. هدف از این کار پیگیری کردن ذائقه ی شخصی خودم در زمینه ی کتاب ها بوده تا مجددا شاهد این دست اتفاقات نباشم.

علاوه بر آن، انسان ذاتا فراموش کار است به همین دلیل است که امروز ، هنگام انتخاب یک کتاب برای مطالعه، درست به خاطر نداشتم که کتاب انضباط شخصی از برایان تریسی را خوانده ام یا خیر! با ثبت کردن نام این کتاب در وبلاگ شخصی خودم، از بروز اتفاقاتی نظیر آنچه که امروز برایم پیش آمد، جلوگیری خواهم کرد.

 

0

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید