free hit counter code
وبلاگنویسی

۶ دلیل برای اینکه چرا وبلاگتان بازدید ندارد؟

داشتن بازدیدکننده و دریافت بازخورد از طرف آنها، مهمترین دلیل داشتن انگیزه برای ادامه ی وبلاگ نویسی می باشد. یکی از مهمترین فاکتورهای جذب مخاطب میزان فعالیت است، اما وبلاگ های زیادی وجود دارند که با فاصله کمی از شروع فعالیت، بازدیدکنندگان و مخاطبان خود را یافته اند. در این مطلب تعدادی از دلایل نداشتن بازدیدکننده و مخاطب را بررسی می کنم.

۱. تازه شروع کرده اید!

هر چند که میزان فعالیت و انجام برخی از کارها می تواند رشد وبلاگ شما تسریع کند، اما برای داشتن وبلاگی پربازدید، علاوه بر موضوع و قلم جذاب به کمی زمان نیاز دارید. حقیقت اینست که حتی با داشتن یک برنامه ی مشخص باز هم حداقل به شش ماه زمان و تلاش بی وقفه برای شناخته شدن، نیاز دارید.

۲. هنوز به صد پست نرسیده اید و انتظار بازدید و بازخورد دارید!

وبلاگ نویسان بسیاری به موضوع صد پست اشاره کرده اند. ممکن است نوشتن صد پست آسان یا سخت باشد، به هر حال به باور و دیدگاه شما ما بستگی دارد. اما تا زمانی که صد پست ننوشته اید، انتظار بازخورد زیادی نداشته باشید.

۳. وبلاگ نمی خوانید!

وبلاگ خواندن درست مثل نقشه ی راه برای شما عمل کرده و مسیر را برای شما روشن می کند. می توانید کلی ایده ی جدید بیابید و علاوه بر آن با بررسی وبلاگ دیگران و یافتن نقاط قوت آن، رشد وبلاگ خود را نیز سرعت می بخشید.

۴. با دیگر وبلاگ نویسان تعامل ندارید!

تک و تنها در جزیره ای متروک به سر می برید. جزیره ای که حتی کسی از وجود آن اطلاع ندارد. یکی از بهترین راه ها که نباید از آن غافل شد، تعامل با دیگر وبلاگ نویسان است.

۵. وبلاگ تان را به سیاهچاله تبدیل کرده اید!

به طور خواسته یا ناخواسته وبلاگ خود را به سیاهچاله ای در وب تبدیل کرده اید که قصد دارد هر چیزی که از کنار آن عبور می کند را ببلعد! در معرفی مطالب و وبلاگ های دیگران سخاوت به خرج دهید. نظر شما را به مفهوم بن بست ترافیکی که محمدرضا شعبانعلی به آن اشاره کرده است جلب می کنم.

۶. سخاوتمند نیستید، برای خواندن مطالب دیگران وقت صرف نمی کنید!

مطالب مرتبط با مطالب خود را از میان مطالب دوستان دیگر خود بیابید و در ذیل مطلب دوست تان به ایشان اطلاع دهید که شما هم مطلبی در این مورد نوشته اید. اینکار از منتشر کردن لینک در هر شبکه ی اجتماعی ای بهتر بوده و نتیجه اس اثر بخش تر دارد.

1+

عباس شکیبا؛ علاقه مند به توسعه فردی و هر روز بهتر شدن. همیشه سعی می کنم در این مسیر، تجربیاتم را از طریق نوشتن با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید